skuter ale jaki ?

proszę o pomoc przy wybraniu skutera będe odpowiadał n wszystkie zadane pytania

narazie zainteresowałem sie zipp pro 50 czy jest on dobry na początek
prosze o pilną odpowiedź z góry mówię że ma to być mój pierwszy skuter .

Zipp na początek może być całkiem spoko, ale szybko będzie ci brakować mocy ;). A może zastanów się nad jakąś markową używką jak np. Yamaha TZR, Aprilia RS.

Zależy czy chcesz nowego, czy bawić się z używką.

Ja mam zippa pro 50 i polecam go jak najbardziej na blokadach leci 70, bez 90. (możesz później wymienić cylek jak ci mocy będzie brakować)

ile masz wzrostu i ile ważysz?.

Bez blokad jedzie 90? Wątpie jakoś w teście skuterowo.com mówili że bez blokad osiąga 70. Jak motorower sprzedawany w salonie może osiągać 70km/h będąc zablokowany? To niezgodne z prawem:)

Polecam Aprilie RS, Derbi GPR, Yamahe TZR. To jest moc :>

wzrost ok. 175 waga ok 60

rkos napisał:

Bez blokad jedzie 90? Wątpie jakoś w teście skuterowo.com mówili że bez blokad osiąga 70. Jak motorower sprzedawany w salonie może osiągać 70km/h będąc zablokowany? To niezgodne z prawem:)
Polecam Aprilie RS, Derbi GPR, Yamahe TZR. To jest moc :>

Piszę to poważnie, na 4 z lekkiej górki jechałem nim 70 (rzeczywiste pewnie 60-65 ale to i tak dobrze).

jestem zielony w temacie skuterów mam jeszcze pytanie czy w skuterach są biegi jak tak czy trzeba sie bawić ze sprzęgłem dopiero się uczę
:)

Każdy się kiedyś uczy :-) jest konkretny podział:

Skuter - pozycja kierowcy krzesełkowa (nogi przed sobą), napęd przekładnią bezstopniową za pomocą paska (nie zmieniamy biegów).

Motorower - wspomniany przez Ciebie Zipp Pro 50, siedzimy jak na motocyklu, zmieniamy biegi sami, napęd za pomocą łańcucha.

dzięki jeszcze 1. w jaki sposób zmienia się biegi ? wajch, guzik ,nogą ?

Jaki guzik? :D

Biegi zmienia się:
1. Naciskamy sprzęgło
2. By wrzucić jedynkę, naciskamy dźwignię biegów do dołu. Każdy następny bieg, to jest dwójka, trójka itd. zmieniamy poprzez wciśnięcie dźwigni od biegów do góry.
3. By ruszyć powoli puszczamy sprzęgło dodając troche gazu, ale bez przesady :).
4. Gratuluje, przeszedłeś ekspresowy kurs zmiany biegów! :D

Redukcja biegu:
1. Naciskamy sprzęgło
2. Naciskamy dźwignię biegów do dołu.
3. Puszczamy powoli sprzęgło.

Nie należy zmieniać biegów na postoju. Lepiej robić to podczas dojeżdżania do świateł, każdy bieg z osobna.

TheMiqlaq napisał:

Jaki guzik? :D
Biegi zmienia się:
1. Naciskamy sprzęgło
2. By wrzucić jedynkę, naciskamy dźwignię biegów do dołu. Każdy następny bieg, to jest dwójka, trójka itd. zmieniamy poprzez wciśnięcie dźwigni od biegów do góry.
3. By ruszyć powoli puszczamy sprzęgło dodając troche gazu, ale bez przesady :).
4. Gratuluje, przeszedłeś ekspresowy kurs zmiany biegów! :D

Dodam że oczywiście wbijając wyższy bieg również wciskamy sprzęgło.
Zbijasz biegi do dołu wszystkie aż do luzu i również ze sprzęgłem.

wielkie dzieenki

nie kupuj nic z biegami mam znajomych co pokupywali junaki i te inne ciu....a teraz zaluja ja mam ventusa grando juz rok i mam przejechane 6100km wymieniam tylko olej i swiece nawet nie wymienialem oleju w skrzyni biegow bo nie wiem czy trzeba , robilem po 100km bez odpoczynku oczywiscie nie zylujac go max 50km we dwoje i dalej jezdzi nawet cala zime objezdzilem to ludzie sie smiali ze minus 15 a ja na skuterku a trzymam go na dworze bo nie mam garazu i odpala lepiej jak od niektorych tu chwalona ta aprilla sr powaznie

a nie piszcie mi tu ze majac wszystkie blokady wasza kosiarka leci ponad setke bo i tak w to nie uwierze bo zeby poleciec ponad 50km musisz blokade sciagnac od czujnika obrotow bo nawet jak wario wymienisz to i tak ci to nic nie da bo modul dalej cie nie pusci i taka jest prawda

czy możecie podesłąć mi jeszcze jakieś fajne skutery na początek

prawde mowiac mam od nowosci ventusa i uwiesz mi ze nie szanuje go jak starsze osoby naprawde rura az strzela jak silnik gasze to jest tez moj pierwszy skuterek za nowego dalem 3000zl teras juz kupisz za 2800zl ale to twoj wybur jedni maja kase to ci napisza kup aprille sr z 98 roku za 4000 nastepny to se kup junaka za 4500zl ja ci powiem jedno chcesz poszalec wejdz sobie na strone tablica.pl i tam znajdziesz multum scigaczy za taka i nie pojemnosc 50ccm tylko 600ccm to poszalejesz skuterek jest po to zebys dojechal do roboty i na targ po kartofle ja juz musze cylek w swoim wymienic ma przejechane ponad 6000km i praktycznie non stop we dwoje bo kumpla do roboty woze ale w ciagu dnia robie 20 km 15km 40 km i nic sie nie psuje ale jak chcesz se poszalec to kup sobie 2t wieksze osiagi niz 4t ale wiekszy wir w baku ja sie zdecydowalem kupic lub zamienic na kingway euroboy jest duzy jak na skuter a to wygoda

Biegówki są lepsze ;). Co twoi znajomi takiego robili z tymi Junakami że tak sie psuły? Biegówka jest jak dla mnie lepsza bo potem masz łatwiej w samochodzie czy na większej pojemności + dają więcej frajdy z jazdy. Wiem co mówię, bo na porównanie mam Simsona S51 i Keewaya Hurricanie. Keeway jeździ szybciej, szybciej się zbiera itd. ale do Simsona mam sentyment. Z biegami dłuższe trasy robi się ciekawiej, a nie tylko jedziesz i zmniejszasz lub zwiększasz gaz ;). Ja jednak brałbym motorower. Jak chcesz skuter to może jakaś Yamaha Aerox, albo Aprilia SR.

wlasnie co oni moga robic z biegowkami zarzynaja piluja bo u nich liczy sie start na pierwszym biegu i dwojka a i tak nie ma szans co do mojego chyba ze tak jak ty umisz jezdzic i biegi przezucac bo oni nie tak wiec nie wiem czy on tez to ale jego wybur a czy te aeroxy sa az tak swietne czy sr to nie wiem jak nie miales to nie wiesz a nikt ci tez prawdy nie powie bo kazdy chwali ze to nie chinczyk a w garazu non stop przy nich grzebia bo taka prawda

wlasnie co oni moga robic z biegowkami zarzynaja piluja bo u nich liczy sie start na pierwszym biegu i dwojka a i tak nie ma szans co do mojego chyba ze tak jak ty umisz jezdzic i biegi przezucac bo oni nie tak wiec nie wiem czy on tez to ale jego wybur a czy te aeroxy sa az tak swietne czy sr to nie wiem jak nie miales to nie wiesz a nikt ci tez prawdy nie powie bo kazdy chwali ze to nie chinczyk a w garazu non stop przy nich grzebia bo taka prawda

bania, naucz się składać poprawnie zdania - stawiać przecinki, kropki, ortografie też popraw, bo aż razi w oczy. Poczekajmy jeszcze trochę i zobaczymy, czy nadal będziesz tak optymistycznie mówił o Swoim sprzęcie.