Skuter AGM 4T euro4

Dzień dobry.
Jestem tu nowy i mam pytanie bo mechanik mówi że podobno nie wie.
Ale chyba mi się wydaje że mu się nie chciało robić.
To sam próbuję ale nie mogę znaleźć przyczyny, więc pytam może tu dowiem się co może być.
Skuter czasami odpala bez problemu, czasami muszę kręcić długo aby odpalił ale odpalił i zgaśnie zaraz, odpalił i zgaśnie i tak parę razy muszę robić (to po paru dniach postoju) i po paru próbach pali na dotyk i normalnie chodzi bez żadnych problemów.
Jak ruszam to (nawet na stopce) ma takiego muła (tak jakby zbierał obroty) poczym jak poruszam manetką gazu to szybciej się zbierze na obroty i jedzie normalnie. Czasami w trakcie jazdy raz szybciej raz wolniej i coś czasami jakby go dławiło. Proszę o pomoc bo już brak mi sił. A skuter mi potrzebny na dojazdy do pracy i też nie mam czasu się z nim bawić. Wyczyściłem gaźnik 3 razy, reguluję cały czas i nic, dalej takie objawy, filtr powietrza, kranik podciśnieniowy wymieniłem i dalej nic. Co to może być, pomocy?

przyczyn może być sporo. trzeba zmierzyć kompresje, luzy zaworowe, sprawdzić ten gaźnik, podciśnienia, szczelności elektrozawór ssania, i ew poprawnie wyregulować (więcej niż kręcąc śrybką).