Skuter 50cc, 4000pln – 5500pln. Gruby potrzebuje info !

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Skuter 50cc, 4000pln – 5500pln. Gruby potrzebuje info !

Ten temat zawiera 62 odpowiedzi, ma 11 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Druid Druid 4 lata temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 63 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe iLikeCandy
    iLikeCandy
    Użytkownik

Witam, posiadam parę pytań jako iż chcę zacząć przygodę ze skuterem i mam nadzieje, że mi pomożecie.

Poszukuje skutera do jazdy po mieście, w miesiącu robię jakieś 600-700 km.

Zacznę może od tego, że jestem osobą wielkich gabarytów. Mam 195 cm wzrostu i 150-160 kg wagi. Jestem typowym grubasem i zastanawiam się czy jest w ogóle możliwość na jazdę skuterem ? Wiem, że niby są dwu osobowe ale ciężko mi doczytać gdziekolwiek na temat funkcjonowania skutera przy takim obciążeniu.

Dobra to może teraz o samym skuterze.
    Szukam czegoś dużego ( z wiadomych przyczyn )
    50cc
    Nie brzęczy jak kosiarka
    Jazda po mieście jakieś 600-800 km miesięcznie
    Planuje kupno na początku nowego roku.
    Będę miał jakieś 4500 pln do 5500 pln na wydanie.

Proszę o pomoc i szczere wypowiedzi.
    Czy jest to w ogóle możliwe ? Czy skutery w tym przedziale cenowym uciągną moje spasione dupsko 45 km/h ?

Pozdro i dzięki za pomoc :p

Zdjęcie profilowe elloco
    elloco
    Użytkownik

Myślę że z uciagnieciem problemu nie będzie. Tylko jedyne „ale” to większość dopuszczalna maksymalna masę własną mają 150kg większą od samej masy motoroweru. Radziłbym uważać na jakieś duże dziury w drodze. Zależy Ci na niskim spalaniu? Bo najlepiej chyba było by 2T kupić.

Było kilka chińczyków..Toros, Baotian… Kymco Agility R16 125ccm do 2017r, Szukam jakiegoś „maxi” 🙂

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jedyna co cię poniesie to używane Kymco Bet&Win 50 (aczkolwiek 50cm przy twojej masie będzie tu dramatem). Ze starszych Peugeot Elyseo/Elystar 2T
    Niestety jest to tylko 2T więc brzmi „jak kosiarka”. Więc poniekąd bardzo dobrze że to 2T bo jest mocniejsze od 4T a będzie się miało z czym mierzyć.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Jestem zdania, że 50cc przy takiej masie kierowcy zupełnie mija się z celem. Te konstrukcje nie są przewidziane do pracy ciągłej pod takim obciążeniem.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

dają rade. Mój sąsiad 140kg z dzieckiem 8 lat (ze 20kg lekką reką) na BW pomykał.
    Wytrzyma. Bedzie troche częściej zmieniał pasek i spalanie bedzie w okolicy 5litrów ale jeździć bedzie

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator
    Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

Moim zdaniem problemem nie jest waga, ale wzrost. Większość nawet dużych 50-tek jest po prostu za krótka i nogi słabo mieszczą się do kierownicy… Musisz to jednak zwyczajnie przymierzyć, bo decydujący jest nawet nie tyle wzrost, co proporcje długości nóg…

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0
    Zdjęcie profilowe iLikeCandy
    iLikeCandy
    Użytkownik

Dziękuje za info.

Pytanie, @paci, Te skutery 125/50 to dalej na dowodzie można jechać ?

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Tak samo jak 500 bez prawka…
    Nie masz prawa się tym poruszać (brak uprawnień), więc nie działa OC wykupione na ten sprzęt.
    Paci sobie może tak fruwać, jak mu grozi zderzenie może z zającem, a przy dużym niefarcie z krową. Zobaczy radiowóz, to skręci do lasu i tyle. Ja bym nie ryzykował takiej zabawy przy codziennych dojazdach do pracy.
    http://cuckoo.ie/assets/images/blog/po7020b_shit-happens-posters.jpg
    I to zawsze w najmniej odpowiednim momencie…

Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

Sorki, że za Paciego się wypowiem, ale to jest tak, że formalnie to możesz jeździć, bo w dowodzie rejestracyjnym masz wpisane 50ccm… Problemy zaczynają się przy:
    – Kontroli Policji/ITD – jak się dopatrzą to zatrzymanie dowodu rejestracyjnego i mandat (jazda bez uprawnień),
    – Przeglądu technicznego – odmówienie przedłużenia w przypadku stwierdzenia niezgodności stanu faktycznego i dokumentów (wymiana dokumentów i ponowny przegląd),
    – Wypadku – w przypadku dopatrzenia się niezgodności dokumentów ze stanem faktycznym (regres ubezpieczyciela z tytułu OC i pokrycie wszelkich kosztów napraw, odszkodowań, renty – jazda bez uprawnień)
    Podsumowując, przyjęcie takiego rozwiązania może być stresujące, a potencjalnie kosztowne…
    Jedyne sensowne rozwiązanie, to przymierzenie się do jakiejś dużej 50-tki (może coś z Peugeota) i na spokojnie zrobienie jakiegoś prawka – A2 lub B… ;)))

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 63 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie