Skuter 50 ccm 2t Problem z napędem

Witam, mam problem ze skuterem keeway ry6 50 ccm 2t, ostatnio przeszedł remont, jednak przed remontem jak i po remoncie ma taki problem że, na zimnym silniku jeszcze jako tako ma moc, jednak po chwili bardzo ona opada. Pod górkę prędkość przy wadze kierowcy 70 kilo wynosi 20 km/h. Na prostej ze świateł wyprzedzają mnie skutery 4t załadowane w 2 osoby. Nie chce żeby to był jakiś demon prędkość tylko żeby normalnie jechał. Dodam jeszcze, że po dodaniu gazu na zagrzanym już silniku zaczyna jechać po 3-4 sekundach. Zdjąłem pokrywę napędu i niepokoją mnie trzy rzeczy. Pierwsza to smród takiej jakby spalenizny, przegrzania nw. Druga to nalot w kolorze takim tofii, kawowym. I trzecia to Napięcie paska który ma bardzo dużą rozbierzność. W linku załączam zdjęcia tego https://imgur.com/a/ZkMSWSs
Co powinienem wymienić i dlaczego tak się stało?

no pasek to masz mega za długi. skąd go brałeś?
inna sprawa to jakość regulacji gaźnika, kolor świecy i czego ten “remont” dotyczył i kto go jak dobrze zrobił.

Pasek już był jak kupowałem skuter, wtedy niby był nowy to nie zaglądałem tam. Do wymiany sam pasek czy wariator też? I skąd ten nalot. Kolor świecy jest prawidłowy. A jaka powinna być dysza przy zwykłej 50cmm ?