Skuter 4T zwalnia w czasie jazdy pod górke, dziwnie pracuje.

Cześć,

Mam problem, skuter traci obroty w czasie jazdy. Najcześciej zdarza się kiedy jadę pod górke. Zdarza się to także gdy muszę zwolnić. Znacznie zwalnia, lekko nim szarpie i dziwnie pracuje. Tak jakby się dławił. Wpada w jakiś dziwny “tryb” pracy i przez jakiś czas działa w ten sposób, a ustępuje to, przeważnie(nie zawsze) na poziomej nawierzchni. Kiedy jadę szybko na poziomej drodze lub z górki pracuje bezproblemowo. Co może być przyczyną takiego zachowania skutera? Moje przypuszczenia są, że gaźnik może być brudny lub jakieś inne problemy z gaźnikiem. Nieznam się na tym i niechce niczego sugerować, bo przyczyna może być gdzieś indziej. Jakieś pomysły co powoduje ten problem?

skoro sie na tym nie znasz to sam niewiele zdziałasz. trzeba mieć i wiedze i narzedzia.
zdychanie pod górke to brak mocy - a przyczyn może byc wiele:

  • zużycie cylindra i spadek kompresji
  • luzy zaworowe
  • gaźnik (uszkodzenie , regulacja)
  • świeca
  • układ paliwowy w tym napowietrzanie zbiornika
  • a nawet zacinający sie układ napędowy (korektor, wariator)

Po prostu sie sprzętowi nalezy konkretny przegląd.

Niestety, mieszkam w takim miejscu, że bardzo ciężko u mnie o dobrego mechanika od skuterów, więc zdany jestem na swoje kombinowanie. Z chęcią dałbym go do naprawy komuś kto się na prawde zna na tym.

wiec potrzebujesz manometru, szczelinomierza, blokady wariatora (uniwersalnej - żeby i korektor blokowała), kompletu narzędzi i internetu żeby szukać poradników i instrukcji.
To nie jest lot w kosmos i wszystko w necie jest na filmikach i opisane na forach przeróżnych. Ale troche podstawowej wiedzy przyswoić trzeba