Skuter 4t zmiana cylka na 70ccm

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Skuter 4t zmiana cylka na 70ccm

Ten temat zawiera 14 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe SkwaRa SkwaRa 6 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe SkwaRa
    SkwaRa
    Użytkownik

Witam. Moj skuter ma slabe przyspieszenie i mam pytanie czy jakbym wymienil cylinder na 70 ccm i kupil stozek to bym zyskal na przyspieszniu sporo? v-max wynosi 65km/h ale mi taki wsytarczy tylko chcialbym poprawic przyspieszenie…czy ten cylinder 70ccm duzo da? za odpowiedzi z gory dzieki ;d

Taki cylek: http://allegro.pl/cylinder-skuter-4t-70-tuning-zipp-kingway-i3374364960.html

Zdjęcie profilowe belebele
    belebele
    Użytkownik

Tak, te cylki dają naprawdę sporo do przyśpieszenia w porównaniu do serii 😉

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe SkwaRa
    SkwaRa
    Użytkownik

A jakbym 80 ccm zalozyl to wytrzyma wal? i jeszcze czy stozek cos daje?

Zdjęcie profilowe kuba90876
    kuba90876
    Użytkownik

Jaki masz przebieg? hmm wał powinien wytrzymać. a co do stożka , to masz „lepszy” basowy dźwięk no i u mnie po założeniu stożka mam trochę lepsze przyspieszenie.

Zdjęcie profilowe SkwaRa
    SkwaRa
    Użytkownik

Przebieg mam 7500 tys km wiec stozek sie przyda ;D

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    kuba90876
    Użytkownik

Tylko pamiętaj nie kupuj siatkowego tylko gąbkowy.

Zdjęcie profilowe SkwaRa
    SkwaRa
    Użytkownik

No wiem wiem 😛 gabkowy lepszy ,D a zeby zalozyc te uszczeli to trzeba je sylikonem smarowac czy bez?

kuba90876
    Użytkownik

ja jak cos robiłem to tylko pozbywałem się pozostałości po starej uszczelce i wkładałem nową bez silikonu

Zdjęcie profilowe Metros
    Metros
    Użytkownik

Ja się chyba teraz skuszę na taki oto zestaw, bo obecnie te posiadane 72 m3 to już dla mnie jest za skromnie (wał też się przyda, jak ten mój obecny padnie po np. 10.000 km):
    http://allegro.pl/cylinder-glowica-wal-skuter-4t-90-cm-tuning-super-i3375671184.html?source=mlt

Warto tutaj pamiętać również o dedykowanej do większej pojemności dyszy do gaźnika #90 lub nawet #95 (mowa o dyszach do gaźnika Jieli, tych z czarną, plastikową pokrywką).

Jeżeli dla większej pewności użytkowania skutera i trwałości silnika w nim, mimo wszystko nie wymieniasz teraz również wału i uszczelniaczy to możesz tańszym kosztem nabyć np. to:
    http://allegro.pl/cylinder-glowica-skuter-4t-90-cm-lepszy-niz-org-i3384519973.html?source=mlt

Wymiana wyłącznie samego cylindra na taki o zwiększonej pojemności to jednak jest tylko taki, rzekłbym *półśrodek*, a wszelakiej maści *stożki* do filtrowania powietrza to jest… w 90 % zazwyczaj zwykły marketing sprzedaży i więcej jest z tego problemów dla silnika niż realnych/faktycznych przyrostów mocy. Raczej nic nie zastąpi większej pojemności skokowej oraz dedykowanej do takiej zwiększonej pojemności głowicy z nieco *lepszym* wałkiem rozrządu (wałek rozrządu z głowic 72 cm3) i odpowiedniej dyszy głównej paliwa do gaźnika (a nawet i większego gaźnika z karburatorem od większych pojemnością modeli silnika GY-6_125…150 cm3 z nieco mniejszą jednak dyszą względem orginału). Po takim *zbudowaniu pojemności* będzie jeszcze i to nawet dość szybko, konieczne *zbudowanie przeniesienia napędu* (wariator/pasek/sprzęgło/może też przełożenia wtórne lub chociaż opona na tylnym kole w nieco większym rozmiarze).

Życzę powodzenia w modernizacji jednośladu. 😀

Kiedyś dziewczyny gotowały równie dobrze jak ich matki. A teraz?
    Teraz chleją więcej niż ich ojcowie!
    Zdjęcie profilowe SkwaRa
    SkwaRa
    Użytkownik

Ja skuter posiadam rok i w mechanice najlepszy nie jestem ale troche tam kapuje ale jeszcze nigdy nie wymienialem cylindra walu itp…ogladalem filmy w ktorych wymieniaja glowice i cylidry ale nie wiem czy ja bym dal rade wymienic to…czy to trudne jest? mam sam probowac czy lepiej do mechanika mam zawiesc skuter? troche szkoda mi kasy na mechanika ale jak mam od razu zatrzec nowy cylek to… jakbym cos zle zalozyl to squter by nie odpalil czy by odpalil i bym go zatarl?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie