Skuter 4t - za duże spalanie.

Witam. Sprawa wygląda tak: 2 dni temu zalałem paliwa pod sam korek. Przejechałem 40 km i wskaźnik poziomu paliwa pokazuje już prawię rezerwę. I pytanie- jak zmniejszyć spalanie? Jeszcze jeden dylemat. Może ktoś wie ile ma pojemności bak paliwa zumico mac, bo w instrukcji pisze, że 6 l, a na allegro 4 l. Te 6 l jest chyba niemożliwe bo kiedyś spuściłem paliwo i z powrotem weszła nie cała 5 l bańka.
Jeszcze mały offtopic. Po ostatniej wizycie w serwisie zauważyłem że połowa rurki od filtra powietrza jest zaklejona taśmą. Czy może to mieć na strzelanie z tłumika? A może w serwisie nie udało im się wyregulować gaźnika więc rurę zakleili taśmą?

Sprawdź sobie paliwo w baku, bo wskaźniki dosyć często dużo oszukują ;-).
Jak Ci strzela z tłumika, to masz albo nie wyregulowany gaźnik ,albo rozregulowane zawory.
Jedź z tym na serwis jak najszybciej .

Duże spalanie może być spowodowane, źle ustawionym gaźnikiem, lub/i źle ustawionymi luzami zaworowymi, co także może powodować strzelanie z tłumika. Odklej tą taśmę i zobacz o co chodzi, może uszkodzili Ci tą rurkę.

tylko idź do dobrego serwisu a nie do partacza co rurki taśmaą zakleja...

Nie odklejaj tej taśmy , bo potem będą gadali , że coś kombinowałeś.
Jedź tam gdzie byłeś tak jak jest i zapytaj co do cholery ma być , spieprz ich od góry do dołu i zmień serwis.

Patryk dokładnie, najpierw trzeba opie.....ć tamten serwis :P

kurde, ale 5L na 40 km spalić????
to tyle co amerykański samochód- ponad 10 L na 100 km

może gubisz paliwo ???????

Na pewno tyle nie spalił , wskaźniki paliwa w skuterach przeważnie oszukują - często dosyć dużo .

Sprawdzę szczelność baku bo przed zimą zalałem paliwa pod korek, przez zimę nic nie jeździłem, a po zimie była połowa baku.

Pojemność baku to chyba jednak 4 l , bo na wszędzie na allegro tak pisze. I w instrukcji jest jeszcze 1 błąd, że skuter jest chłodzony cieczą, a rzeczywiście jest chłodzony powietrzem. jeszcze jedno: tą taśmę z rurki odkleić czy zostawić?

zostaw jedz do serwisu i pytaj po kiego to naklejali. a pojemnosc baku sam sprawdz - zalej pod korek wroc do domu wez szlauf i spusc paliwo do kanistra

Czy mogli ustawić w serwisie zbyt bogatą mieszankę? A może trzeba lepiej ustawić iglicę?

a na ktorym rowku jest ?

w środkowym albo najniższym

to zbyt wysoko ustawiona iglica i pali tak dużo

Krzysiek , powinna być ustawiona w środkowym rowku .
Im wyżej iglica, tym więcej pali , a skoro nawet miałby na najniższym, to wtedy teoretycznie powinien palić mniej, a nie więcej.

Zależy z której strony się patrzy..., nawet kiedyś taki rysunek spalania komuś chyba podkradłem z portalu ;) Chyba ragazowi ;) Jak ktoś chce to mogę wstawić ;P

Przy obecnych temperaturach powinna być bardziej opuszczona niż podniesiona czyli rower środkowy lub ew. wyższy.

Ryglos, ja mówiłem patrząc od góry .

ale nawet jakby miał pojemnośc zbiornika 4 L to cały zbiornik na 40 km?
tak czy siak wychodzi ok 10 L na 100 km
Czy jest możliwe aby tyle spalil nawet jeśli iglica źle ustawiona.
jak jest żle ustawiona to się pali 4-5 l/ 100
Albo źle zmierzyłeś albo coś ucieka