Skuter 4T wymiana iskrownika?

Witajcie, mam problem z ogólnie mówiąc pradem w skuterze. Chciałbym zaczerpnąć tutaj wiedzy nt sprawdzenia iskrownika,ponieważ przygasają mi światła na normalnych obrotach, a gdy włączę kierunki to już w ogóle nic nie świeci. Poradźcie mi jak sprawdzić czy iskrownik i inne porady.
CDI mam... sportowe? Aku nowy.
Po naładowaniu aku jeżdżę normalnie i światła działają OK, ale dosyć szybko się rozładowywuje i znów muszę ładować. Gdy podpiąłem miernik miałem ok. 14V

Witam znam ten problem miałem tak ,gdy odczepiłem fioletowy przewód podłączony do modułu po pewnym czasie też padał mi akumulator sprawdź kostki styki iskrownik też może być przyczyną lub regulator napięcia jednak zacznij od samych kostek i styków .
Pozdrawiam Mariusz

14 po naladowaniu ?
sprawdz jak masz padniete kierunki -wtedy pokaze ci ile laduje powinno byc max 14.6v jezeli nie ma tego podczas gazowania padl regulator albo cefka ladujaca akum ale jeze;i swiatla z czasem tez padaja to stawiam na regulator
PStrudno spalic na raz cefke ze swiatel i ladowania akuma

moze byc ze kable sa zmarszale i nie przewodza ale pierw sprawdz to ladowanie podczas pracy silnika

CEFA napisał:

14 po naladowaniu ?
sprawdz jak masz padniete kierunki -wtedy pokaze ci ile laduje powinno byc max 14.6v jezeli nie ma tego podczas gazowania padl regulator albo cefka ladujaca akum ale jeze;i swiatla z czasem tez padaja to stawiam na regulator
PStrudno spalic na raz cefke ze swiatel i ladowania akuma

dobrze gadasz - piwko się należy , też stawiam na regulator i ewentualnie jakieś luźne piny , u mnie po kupnie straciły się postojówki - wina wysunięcia się pinu w kostce ,- hmmm nowe a nie zabezpieczone

Na razie mam skuter w garażu, w następnym tygodniu posprawdzam i dam znać. Dzięki za podpowiedzi

PS wydaje mi się, że regulator niedawno wymieniałem

Powiedzcie mi co sądzicie o tym aku: http://www.czescidoskutera.eu/Akumulator_kwasowy_4_Ah_CB4L_B-296.html