Skuter 4t się dusi

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #680323
  Konradkonrad
  Uczestnik
  • Postów: 5

  Witam,
  Odgrzebalem stary skuter który długo stał nieodpalany,wymieniłem <u>gaźnik</u> na nowy i wszystko śmiga. Problem pojawia się dopiero kiedy jadę w trasę i na pełnej manetce co jakiś czas tak jakby ktoś to ciągnął z tylu i hamowal a przy tym wydaje dźwięk warczenia. Dodam że po wymianie gaźnika nie chciał odpalić nie było paliwa w filrrze ani w wężyku ale poszło po zassaniu ustami jednego z wezykow od gaźnika i teraz nie wiem czy w tym tkwi problem i że zbiornika nie podaje stałej dawki paliwa czy może jakiś luz na zaworach? Skuter ma 4000 przebiegu i nie były regulowane.

  #680324
  wojciech789
  Uczestnik
  • Postów: 45

  Warto by było wyregulować zawory sprawdzić świecę oraz pasek napędowy i możesz sprawdzić rolki w wariatorze bo może się pozdzierały

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #680326
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 975

  raczej ten gaźnik wymieniony na nowy ma inne dysze lub inną regulacje i brakuje paliwa w gaźniku na jeździe pełnym gazem.
  A to może być kwestia kranika podciśnieniowego lub jego podciśnień, napowietrzania zbiornika albo samej regulacji gaźnika.

  Może też jechac na ubogiej mieszance przy pełnym gazie, przegrzewa się, np puchnie tłok i on słabnie – stąd to uczucie ciągnięcia przyczepy. Ale to już gdybanie.
  Przyczyny mogą być bardzo proste lub bardzo złożone – a efekty identyczne. Słabnie

  #680328
  Konradkonrad
  Uczestnik
  • Postów: 5

  No właśnie w tym problem że jeździ normalnie w miarę przyspiesza a tylko na dłuższym dystansie dosyć często się dusi to tak jakby jechać samochodem że stała prędkością i co chwila puszczać gaz i wciskać hamulec ale posprawdzam wszystko, dzięki za wskazówki

  #680333
  Konradkonrad
  Uczestnik
  • Postów: 5

  Teraz skoro i tak muszę zajrzeć do tylu rzeczy to wpadł pomysł na tuning, mógłby ktoś polecić jakie części warto kupić albo jakiś zestaw tuningowy na 80 ccm?

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button