Skuter 4t problem z odpalaniem

To tak kupiłem 2 tygodnie temu skuter baotian bt49QT z cylindrem 80cc, wszystko było fajnie i miło, aż do wczoraj, skuter nie chce odpalić, odpalając z rozrusznika dławi się i coś stuka i koniec, z kopki też nie pali dzień wcześniej też się dławił ale ostatecznie udawało się go odpalić, akumulator nie był wymieniany, jedyne co przy nim robiłem to zalałem go olejem 10w40, poprzedni właściciel lał 15w40, ale na stronie producenta było napisane, że 10w40 jest zalecane.
Ktoś wie w czym może być problem? i jaki jest potencjalny koszt naprawy? Może to dlatego, że stoi na dworze a ostatnio temperatura spadła poniżej zera, nie wiem nie znam się. Z góry dzięki za odpowiedź;)

coś stuka - CO? SKĄD słychać? jak stuka?

stuka z okolic koła tylnego, w sumie problemy zaczęły się po dniu w którym złapała mnie po drodze ulewa, może to iskra? Tak czy siak jutro postaram nagrać filmik i wrzucę tutaj link

Jeżeli chodzi o akumulator żelowy to przy niskich temperaturach traci swoje właściwości, zależy ile czasu stał na tym ‘‘mrozie’’. Stukanie to może być bendix rozrusznika lub nieprawidłowo ustawiony mechanizm kopniaka. Może coś pod karterem jeżeli stuka w okolicach tylnego koła. Polecam odkręcić karter i skontrolować co tam się dzieje, wtedy go odpalać, będzie lepiej słychać.

Tot tak nagrałem filmik i wrzuciłem go na hosta, skuter coś kręcił, ale teraz już wgl nie kręci i jest jeden ten sam dźwięk ten który jest uwieczniony na filmiku, poniżej daję adrest do hosta gdzie wgrałem filmik.
http://host1gb.net.pl/download.php?file=3bc71334cfc864cf5097698e9d1dfbef

wgraj to na jakieś jutube czy coś

Już wiadomo. Bendix rozrusznika nie łapie- rozrusznik kręci, lecz się nie zazębia. Tak czy inaczej ściągaj karter i napisz co dam widać. Nie wiem jak tutaj, u mnie w f16 bendix siedział u góry z lewej strony. Po naprawie zalecam przesmarowanie kopniaka- spryskasz kopniak wd40 na osi i od środka przy ruchomych elementach i powinien odbijać jeżeli sprężyna jest prawidłowo naciągnięta.

Ło panie, aż tak to się nie znam, jutro oddam go do serwisu, mimo wszystko dzięki za radę :wink:

Ja też się nie znałem, gdy kupiłem pierwszy skuter. Zacząłem sam grzebać, dużo pomagają poradniki na yt oraz forum. Aktualnie motor czy samochód robię sam. Jak się chce-to się zrobi samemu. Warto się uczyć. :slight_smile:

Dobra porozmawiałem z właścicielem o powiedział, że to prawdopodobnie akumulator bo jest fabryczny tzn że przez 9 lat nie został wymieniony chyba po prostu kupię akumulator, a jak nie to pójdę do serwisu i teraz pytanie czy taki akumulator będzie dobry?
http://skuterymotocykle.pl/pl/p/AKUMULATOR-ZELOWY-YTX7A-BS/1633

a na twoim jest jaki symbol? bo jak taki sam to bedzie dobry.