Skuter 4t pali cewki

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Skuter 4t pali cewki

Ten temat zawiera 20 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Arczi Arczi 1 tygodni, 3 dni temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 21 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Arczi
    Arczi
    Użytkownik

Witam.Problem z palącymi sie cewkami juz dwie,skuter zaczął przerywać na wyższych obrotach do połowy manetki wszystko ok powyzej przerywa.Szybka diagnoza podmiana cewki czas na test wszystko ok zrobilem rano 5 km,pod wieczór wyjazdzam i znowu przerywa i kolejna spalona cewka.Odpala jak trzeba,ładowanie jest odpowiednie.Czemu tak pali te cewki?

Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ładowanie jest odpowiednie w jakim zakresie obrotów? jak mierzyłeś?
    bo to wypalanie cewek to albo zwarcie na wyjściu wysokiego napięcia (kabel WN, świeca) lub zbyt wysokie zasilanie samej cewki.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.
    Zdjęcie profilowe Arczi
    Arczi
    Użytkownik

bez swiateł na pelnym od 13.8 do 14.2V

Zdjęcie profilowe Szumek811
    Szumek811
    Użytkownik

Ładownie zmierz na światłach bo i tak musisz mieć je włączone cały czas, wtedy podaj wyniki

Szumi
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

i zmierz w całym zakresie

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Arczi
    Arczi
    Użytkownik

Ze swiatłami na wolnych stale 13.8 a na połowie gazu jak i na pełnym 14.1,14.2 bez spadków ponizej.
    Dodam ze cewką którą załozyłem była uzywana ale sprawna ale dziwne ze po 5km upaliło.Jak była sprawna to ze startera odpalał teraz tylko z kopki.Nie usmiecha mi sie kupic następną i uplali cos jest nie tak ale ch** wie co.

Szumek811
    Użytkownik

Zmieniałeś coś w iskrowniku ? Magnesy neodymowe na magneto ? Co to za skuter ? Nie widziałem jeszcze chińczyka dającego na światłach i na postoju 13,8V i średnich obrotach 14,2V… no chyba że prądnica 3-fazowa. Zapłon masz AC czy DC ? Wygląda na to, że masz zapłon AC i cewka zapłonowa na iskrowniku wytwarza zbyt wysokie napięcie. Możesz spróbować je zmierzyć multimetrem ustawiając go na 1000V AC, wepnij się w styk + na cewce zapłonowej i podaj wynik, nie dotykaj ręką tego zacisku bo może tam popłynąć napięcie rzędu 200V

Szumi
    Zdjęcie profilowe Arczi
    Arczi
    Użytkownik

Romet router city 50.Nie wiem czy iskrownik był kombinowany lub cos innego raczej jest wszystko seria ale moge sie mylic.Dzisiaj nie dam rady pomierzyc zapłon jest AC,nie ma skoków napiecia powyzej 14.3 dziwne ze nie pali żarówek mam nadzieje ze rozrusznika nie uje*** bo swiezo założony.Dodam ze jechaałem max 300m na pełnym gazie i odpuscilem i po jakims czasie zasmierdziało spalenizną posprwdzalem czy nie usmazyło kabli i wyglądają ok.Zapewne to wina iskrownika nie ma sensu zakładac cewki bo odrazu bedzie smietnik.Taki zestwik załatwi sprawe?
    https://allegro.pl/oferta/modul-cewka-stator-swieca-skutery-4t-5646544929?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=ZDUxNmFkNDgtNmJmYi00ZTZkLThjZmMtMDZjZWZjZGYyOTA4AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=c170d333-618c-4900-ab2c-43dab14b620d

Szumek811
    Użytkownik

Skoków napięcia nie masz powyżej 14,5V bo to jest ładowanie, z cewki zapłonowej z iskrownika powinno iść bardzo wysokie napięcie. Również obstawiam iskrownik, zapewne dostał zwarcia między zwojami…. szkoda, że nie chcesz tego zmierzyć. Pomierzyłbyś rezystywność cewki zapłonowej itd. Odkręć koło magnesowe, policz cewki, policz przewody wychodzące z iskrownika i kup taki sam 🙂 Nie wiem czy ten z linka będzie ok

Szumi
    Szumek811
    Użytkownik

Rezystywność cewki sporo by mi powiedziała… jestem elektromechanikiem z wykształcenia i mechanikiem z zawodu. Pomierz 😉 Miernik w casto to 10 zł, taki, którym zmierzysz przebieg prądu ok 120 zł na allegro 🙂

Szumi
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 21 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie