Skuter 4T nie wchodzi na maksymalne obroty

Witam.Mój problem zaczął się od gaśnięcia i niemożności odpalenia skutera po ok.minucie jazdy.Jednak został on rozwiązany poprzez wyczyszczenie gaźnika,filtra powietrza i wężyków.Teraz pojawił się nowy problem.Skuter nie chce się wkręcić wyżej niż 9800 obr.(na stopkach).Wcześniej kręcił ponad 11 000.Gaźnik wyczyszczony i wyregulowany.Silnik chodzi idealnie równo.Jak myślicie co może być przyczyną nie wkręcania się na obroty ?

Nie przestawiłeś iglicy w gaźniku ?

ziom_sony napisał:

Nie przestawiłeś iglicy w gaźniku ?

No właśnie iglicy w ogóle nie ruszałem.

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ?

Jaki to skuter, Jaki przebieg? Grzebales cos w nim? Czy tak z dnia nadzien sie zaczelo?

Quantumek napisał:

Jaki to skuter, Jaki przebieg? Grzebales cos w nim? Czy tak z dnia nadzien sie zaczelo?

Kingway Tanco 4T.Zrobione ma ok 5600 km w tym 2000 na praktycznie całym nowym silniku.Wczoraj w skuterze peknął wężyk z pompki paliwa do flitra(dojechałem na nim do domu ale już wtedy nie chciał iśc więcej niż 9500 obr.) ale go od razu wymieniłem.Dzisiaj rano przejechałem 100m i skuter zdusiło i zgasł.Okazało się że filter był zatkany i benzyna ledwo co przez niego przechodziła.Przy okazji został też wyczyszczony i ustawiony gaźnik tak,że skuter chodzi równiótko i nie gaśnie.Jednak nie chce przekroczyć 8900 obrotów z góry i 9500 obr na nóżkach.

To jest 4t i kręci 11 tyś obrotów ?? Trochę to dziwne jak dla mnie. Jaki kolor ma świeca. może poprostu ma za mało paliwa w mieszance i nie może wyżej się wkrecić ?

kuba90876 napisał:

To jest 4t i kręci 11 tyś obrotów ?? Trochę to dziwne jak dla mnie. Jaki kolor ma świeca. może poprostu ma za mało paliwa w mieszance i nie może wyżej się wkrecić ?

Nawet na standardowym setupie kręcił 11 tysi.To jest według ciebie za dużo ? Tylko właśnie po każdym przestawieniu śrubki o 0.5 obrotu odkręcałem na full manetke i prawie za każdym razem było tak samo.

Jutro spróbuje pobawić się z tą iglicą jak napisał ziom_sony.W sumie to możliwe bo skuter się zachowuje jakby go odcinało przez to,że dostaje za mało paliwa(zwiększanie ilości powietrza nie powoduje żadnej poprawy).

szymu7 napisał:

Jutro spróbuje pobawić się z tą iglicą jak napisał ziom_sony.W sumie to możliwe bo skuter się zachowuje jakby go odcinało przez to,że dostaje za mało paliwa(zwiększanie ilości powietrza nie powoduje żadnej poprawy).

.Dzisiaj pojechałem do szkoły skuterem.Po szkole nie chciał zapalić ale po ok 10 sek kręcenia w końcu zapalił.Przejechałem metr,stanąłem a skuter zgasł i nie chciał już zapalić po 5 minutach zapalił i tak dojechałem do domu ale na pełnej manetce dusiło go nawet przy niskich prędkościach natomiast na 3/4 już tego nie było.Po przyjeździe do domu i ustawieniu iglicy na najniższy ząbek dalej jest to samo.
Dodam jeszcze,że żeby skuter zapałił muszę dodać gaz bo inaczej chwyta ale od razu gaśnie.

Ktoś ma jakiś pomysł ?

Ustawiałeś zawory ? Rozkręć pokrywę z góry gaźnika i zobacz iglicę...

ziom_sony napisał:

Ustawiałeś zawory ? Rozkręć pokrywę z góry gaźnika i zobacz iglicę...

Zawory ustawiane niedawno.No właśnie wczoraj przestawiałem blaszkę na iglicy na najniższy ząbek.

Na prawdę nikt nie miał takiego przypadku ? Jeszcze raz napiszę,że zwiększanie zmniejszanie dawki paliwa/powietrza nic nie daje.Gaźnik był czyszczony 3 razy,tak samo filtr powietrza i paliwa.

A świecę kiedy zmieniałeś? Może już ledwo dyszy i zmiana dawki paliwa nic nie zmieni

Filippo73 napisał:

A świecę kiedy zmieniałeś? Może już ledwo dyszy i zmiana dawki paliwa nic nie zmieni

Świece założyłem nowiutką w piątek z ngk.

Spróbuj z innym modułem, ja miałem tak ostatnio że skut nie chciał palić, ale jak już zapalił cieżko wchodził na obroty. Wymiana wszystko naprawiła.

dawidsow napisał:

Spróbuj z innym modułem, ja miałem tak ostatnio że skut nie chciał palić, ale jak już zapalił cieżko wchodził na obroty. Wymiana wszystko naprawiła.

Akurat moduł miałem 2 i też zmieniałem ale nic to nie dało.Zauważyłem też że teraz skuter ma teraz niższe obroty przy tej samej prędkości.

szymu7 napisał:

dawidsow napisał:
Spróbuj z innym modułem, ja miałem tak ostatnio że skut nie chciał palić, ale jak już zapalił cieżko wchodził na obroty. Wymiana wszystko naprawiła.

Akurat moduł miałem 2 i też zmieniałem ale nic to nie dało.Zauważyłem też że teraz skuter ma teraz niższe obroty przy tej samej prędkości.

Postaram się jutro nagrać filmik jak jest na stopkach i podczas jazdy.

Sprawdzałeś stan wariatora, paska i sprzęgła?