Skuter 4T gaśnie

Witam mam skuter 4T, problem polega na tym, że skuter gaśnie jak nie dam mu gazu

Kolejny identyczny temat!
Gaźnik czyściłeś/regulowałeś?

pewnie łapie ci lewe powietrze, może zła mieszanka,albo regulacja zaworów, tylko nie jestem pewien czy to napewno zawory

Napisz co robiłeś przy nim [chyba że tylko zakładasz temat, a i tak pójdziesz do mechanika].

może być to wina zaworu wydechowego... jest trochę nieszczelny,
kompresja jest w porządku

Kristop napisał:

Kolejny identyczny temat!
Gaźnik czyściłeś/regulowałeś?

gaźnik był czyszczony

Kristop napisał:

Napisz co robiłeś przy nim [chyba że tylko zakładasz temat, a i tak pójdziesz do mechanika].

zawory były czyszczone i ustawiane ( wydechowy trochę jest nie szczelny) , gaźnik czyszczony, elektryka niezbyt sprawna

Jak zawór jest nieszczelny,to czemu myślisz,że będzie ci silnik działał,jak mu może cała mieszanka przez zawór uciekać?

-Skąd jesteś?
-Ja jestem z miasta. :D

P.S. Krzysiek, masz cierpliwość do dużych dzieci, wytłumacz panu. :-)

masz troche nieszczelne zawory i troche niesprawną elektryke. dlatego ci troche gaśnie.

musisz go troche naprawić

Chinol_180 napisał:

-Skąd jesteś?
-Ja jestem z miasta. :D
P.S. Krzysiek, masz cierpliwość do dużych dzieci, wytłumacz panu. :-)

Ale co?:-D
Pamiętam jak raz byłem u kolegi mechanika. Przychodzi takie duże dziecko, mówi że skuter nie pali. Patrzymy, wszystko działa elegancko, ale coś paliwo nie dochodzi. Pytamy czy jest paliwo, gość mówi że jest. A zaglądamy do baku, a tam susza:-D Gość zasugerował sie wskażnikiem;) Ale przynajmniej coś zarobiliśmy, hehe:)

A wracając do tematu, filtr powietrza i paliwa, sprawdzić szczelność połączeń [zwłaszcza stan uszczelki pod kroćcem]. I piszesz że elektryka nie dość sprawna, co jej dolega?

Kristop napisał:

Chinol_180 napisał:
-Skąd jesteś?
-Ja jestem z miasta. :D
P.S. Krzysiek, masz cierpliwość do dużych dzieci, wytłumacz panu. :-)

Ale co?:-D
Pamiętam jak raz byłem u kolegi mechanika. Przychodzi takie duże dziecko, mówi że skuter nie pali. Patrzymy, wszystko działa elegancko, ale coś paliwo nie dochodzi. Pytamy czy jest paliwo, gość mówi że jest. A zaglądamy do baku, a tam susza:-D Gość zasugerował sie wskażnikiem;) Ale przynajmniej coś zarobiliśmy, hehe:)
A wracając do tematu, filtr powietrza i paliwa, sprawdzić szczelność połączeń [zwłaszcza stan uszczelki pod kroćcem]. I piszesz że elektryka nie dość sprawna, co jej dolega?

elektrykę będę wymieniać bo to wielka plątanina, jak przy gazuje to żarówki się palą, i na hamulcu gaśnie(odcięcie zapłonu)
a jeśli chodzi o zawór wydechowy to jest tylko minimalnie nieszczelny, jeśli to jest głównym problemem gaśnięcia to wiem co trzeba robić

To zrób tą elektryke, i ewentualnie popraw zawór, to wtedy będziemy kombinować.

a jeszcze jedno nie mam uszczelki pod kroćcem, jest tylko papierowa

lerkank napisał:

a jeszcze jedno nie mam uszczelki pod kroćcem, jest tylko papierowa

tzn nie mam podkładki kolektora

stary, ty sie nie martw tym że gaśnie. Ty sie ciesz że zapala!

Czyś Ty młody, czyś już stary, nie zawracaj nam gitary. :D

Nowy roczek nam już kroczy, sprawne ręce masz i oczy?

Działaj szybko i skutecznie, chiński skuter działa wiecznie. :D

jak mawiał nasz majster na praktykach:
-masz łeb i ch..j? To kombinuj.