skuter 4t dziwnie pracuje

witam po mojej ostatniej jezdzie gdy złapał mnie ulewny deszcz skuter swiksował jak jechałem w ten obfity deszcz skuter z wolnił szarpnoł i zgasł odpalił po chwili ale to powtarzało sie co 100 metrów w dodatku za mna chmura białego dymu ewidentnie woda poszła na tłok jak juz dojechałem do domu faktycznie filtr cały mokry az kapało z niego wyciagnełem go wysuszyłem gabke ze srodka gaznik równiez przeczysciłem jak zawsze magneto i cewka pod nim całe mokre w piachu wodzie i kurzu wyjołem wysuszyłem wszystko i wyczysciłem jak nalezy lecz po tym wszystkim skuter zaczoł dziwnie chodzic przerywa na obrotach pyrcha i strzela delikatnie nie jest to wina zaworów sa wyrególowane jak nalezy zmieniałem gazniki i na kazdym dzieje sie to samo zadna rególacja nie pomaga nagrałem dzwiek jego jak pracuje lecz nie wiem jak dodac go tutaj w załaczniku tam wszystko słychac na nagraniu jak moge rozwiazac ten problem bo juz nie mam pojezcia co zrobic

Wypadanie zapłonów. Przyczyną mogą być m.in:

1. Cewka zapłonowa
2. Świeca zapłonowa
3. Przewody zapłonowe
4. Kompresja (?)
5. Wężyk podciśnienia
6. Filtr paliwa
7. Filtr powietrza
8. Moduł zapłonowy (wątpliwe)

Oprócz tego może być coś z czujnikiem położenia wału a jego dzialanie mozesz sprawdzic multimetrem kręcąc wałem

Czemu wątpliwe że moduł jak zalapał wody to też go mógł ch strzelić ale bardziej podejzewam przebicia na statorze i świecę.

Mało prawdopodobne że moduł załapał wody, w tych colibrach są one dobrze uszczelnione (żywica + "orinigi"), dlatego też napisałem wątpliwe :p

Mało prawdopodobne to jest to ze się uda byka wydoić:D a on nigdzie nie napisal że to coliber????

Paci jestem pewien że prędzej czy później da trochę mleka xD bleeee!

tylko owsianka sie potem klei

Aa sorki faktycznie przeczytałem "zobacz też" myśląc że to temat ;)

poweim tak ;) całe przewody od statra cewki modułu zdemontowałem suszyłem suszarka do włosów :) cewka sucha :) iskre daje byka zabije :) napiecie wszedzie jest oki :) iskry nie gubi a i tak cos jest nie tak jak ktos moze niech poda meila wysle plik z załacznikiem jak pracuje skuter wedle mnie nie pracuje jak powinien :) swieca irydwa swieca koloru kawa z mlekiem a i tak przerywa skacze burczy i traci obroty napewno nie łapie lewego powietrza zaczoł hujo... pracowac i nic mu nie pomaga dajcie meila albo rade jak mozna dac załacznik to wam wysle jak pracuje ja juz zgłupiałem

To że wysuszyłeś nie znaczy że pozbyłeś się syfu który na stator naniosła woda,może być też wina fajki,po takim zalewie to wszystko musisz sprawdzić łącznie z górą czy wody nie zciągną

problem juz zdiagnozowałem sam okazało sie ze woda jak poszła na tłok to go złapało w cylindrze i zabek w razrzadzie przeskoczył gdyz łansuszek był juz lekko wyciagniety i po ustawieniu rozrzadu jak nalezy skuter zaczoł pracowac normalnie do czasu az znow nie przeskoczył łancuszek wiec czeka mnie wymiana łancuszka rozrzadu i rozpoławianie silnika ...