skuter 4t dziwnie pracuje

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #295268 Reply
    Kodi
    Użytkownik
    • 9

witam po mojej ostatniej jezdzie gdy złapał mnie ulewny deszcz skuter swiksował jak jechałem w ten obfity deszcz skuter z wolnił szarpnoł i zgasł odpalił po chwili ale to powtarzało sie co 100 metrów w dodatku za mna chmura białego dymu ewidentnie woda poszła na tłok jak juz dojechałem do domu faktycznie filtr cały mokry az kapało z niego wyciagnełem go wysuszyłem gabke ze srodka gaznik równiez przeczysciłem jak zawsze magneto i cewka pod nim całe mokre w piachu wodzie i kurzu wyjołem wysuszyłem wszystko i wyczysciłem jak nalezy lecz po tym wszystkim skuter zaczoł dziwnie chodzic przerywa na obrotach pyrcha i strzela delikatnie nie jest to wina zaworów sa wyrególowane jak nalezy zmieniałem gazniki i na kazdym dzieje sie to samo zadna rególacja nie pomaga nagrałem dzwiek jego jak pracuje lecz nie wiem jak dodac go tutaj w załaczniku tam wszystko słychac na nagraniu jak moge rozwiazac ten problem bo juz nie mam pojezcia co zrobic

#295270 Reply
    Mateusz Olszak
    Użytkownik
    • 13

Wypadanie zapłonów. Przyczyną mogą być m.in:

1. Cewka zapłonowa
    2. Świeca zapłonowa
    3. Przewody zapłonowe
    4. Kompresja (?)
    5. Wężyk podciśnienia
    6. Filtr paliwa
    7. Filtr powietrza
    8. Moduł zapłonowy (wątpliwe)

Oprócz tego może być coś z czujnikiem położenia wału a jego dzialanie mozesz sprawdzic multimetrem kręcąc wałem

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#295272 Reply
    paci
    Moderator
    • 12

Czemu wątpliwe że moduł jak zalapał wody to też go mógł ch strzelić ale bardziej podejzewam przebicia na statorze i świecę.

#295274 Reply
    Mateusz Olszak
    Użytkownik
    • 13

Mało prawdopodobne że moduł załapał wody, w tych colibrach są one dobrze uszczelnione (żywica + „orinigi”), dlatego też napisałem wątpliwe :p

#295275 Reply
    paci
    Moderator
    • 12

Mało prawdopodobne to jest to ze się uda byka wydoić:D a on nigdzie nie napisal że to coliber????

#295277 Reply
    Krupek
    Uczestnik
    • 7

Paci jestem pewien że prędzej czy później da trochę mleka xD bleeee!

#295278 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

tylko owsianka sie potem klei

#295279 Reply
    Mateusz Olszak
    Użytkownik
    • 13

Aa sorki faktycznie przeczytałem „zobacz też” myśląc że to temat 😉

#295281 Reply
    Kodi
    Użytkownik
    • 9

poweim tak 😉 całe przewody od statra cewki modułu zdemontowałem suszyłem suszarka do włosów 🙂 cewka sucha 🙂 iskre daje byka zabije 🙂 napiecie wszedzie jest oki 🙂 iskry nie gubi a i tak cos jest nie tak jak ktos moze niech poda meila wysle plik z załacznikiem jak pracuje skuter wedle mnie nie pracuje jak powinien 🙂 swieca irydwa swieca koloru kawa z mlekiem a i tak przerywa skacze burczy i traci obroty napewno nie łapie lewego powietrza zaczoł hujo… pracowac i nic mu nie pomaga dajcie meila albo rade jak mozna dac załacznik to wam wysle jak pracuje ja juz zgłupiałem

#295306 Reply
    paci
    Moderator
    • 12

To że wysuszyłeś nie znaczy że pozbyłeś się syfu który na stator naniosła woda,może być też wina fajki,po takim zalewie to wszystko musisz sprawdzić łącznie z górą czy wody nie zciągną

#295349 Reply
    Kodi
    Użytkownik
    • 9

problem juz zdiagnozowałem sam okazało sie ze woda jak poszła na tłok to go złapało w cylindrze i zabek w razrzadzie przeskoczył gdyz łansuszek był juz lekko wyciagniety i po ustawieniu rozrzadu jak nalezy skuter zaczoł pracowac normalnie do czasu az znow nie przeskoczył łancuszek wiec czeka mnie wymiana łancuszka rozrzadu i rozpoławianie silnika …

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: skuter 4t dziwnie pracuje
Twoje informacje:

Back to top button