skuter 4t dziwnie pracuje

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery skuter 4t dziwnie pracuje

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Kodi 3 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Kodi
    Użytkownik

witam po mojej ostatniej jezdzie gdy złapał mnie ulewny deszcz skuter swiksował jak jechałem w ten obfity deszcz skuter z wolnił szarpnoł i zgasł odpalił po chwili ale to powtarzało sie co 100 metrów w dodatku za mna chmura białego dymu ewidentnie woda poszła na tłok jak juz dojechałem do domu faktycznie filtr cały mokry az kapało z niego wyciagnełem go wysuszyłem gabke ze srodka gaznik równiez przeczysciłem jak zawsze magneto i cewka pod nim całe mokre w piachu wodzie i kurzu wyjołem wysuszyłem wszystko i wyczysciłem jak nalezy lecz po tym wszystkim skuter zaczoł dziwnie chodzic przerywa na obrotach pyrcha i strzela delikatnie nie jest to wina zaworów sa wyrególowane jak nalezy zmieniałem gazniki i na kazdym dzieje sie to samo zadna rególacja nie pomaga nagrałem dzwiek jego jak pracuje lecz nie wiem jak dodac go tutaj w załaczniku tam wszystko słychac na nagraniu jak moge rozwiazac ten problem bo juz nie mam pojezcia co zrobic

Mateusz Olszak
    Użytkownik

Wypadanie zapłonów. Przyczyną mogą być m.in:

1. Cewka zapłonowa
    2. Świeca zapłonowa
    3. Przewody zapłonowe
    4. Kompresja (?)
    5. Wężyk podciśnienia
    6. Filtr paliwa
    7. Filtr powietrza
    8. Moduł zapłonowy (wątpliwe)

Oprócz tego może być coś z czujnikiem położenia wału a jego dzialanie mozesz sprawdzic multimetrem kręcąc wałem

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Czemu wątpliwe że moduł jak zalapał wody to też go mógł ch strzelić ale bardziej podejzewam przebicia na statorze i świecę.

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Junaka. Wygraj zegarek o wartości 2000 PLN

Chcesz zdobyć wyjątkowy zegarek Davosa z logo Junak? Nakręć film o swoim Junaku i opublikuj na Facebooku.

Mateusz Olszak
    Użytkownik

Mało prawdopodobne że moduł załapał wody, w tych colibrach są one dobrze uszczelnione (żywica + „orinigi”), dlatego też napisałem wątpliwe :p

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Mało prawdopodobne to jest to ze się uda byka wydoić:D a on nigdzie nie napisal że to coliber????

Zdjęcie profilowe Krupek
    Krupek
    Użytkownik

Paci jestem pewien że prędzej czy później da trochę mleka xD bleeee!

Smart Fortwo(prawie skuter :D)
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tylko owsianka sie potem klei

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Mateusz Olszak
    Użytkownik

Aa sorki faktycznie przeczytałem „zobacz też” myśląc że to temat 😉

Kodi
    Użytkownik

poweim tak 😉 całe przewody od statra cewki modułu zdemontowałem suszyłem suszarka do włosów 🙂 cewka sucha 🙂 iskre daje byka zabije 🙂 napiecie wszedzie jest oki 🙂 iskry nie gubi a i tak cos jest nie tak jak ktos moze niech poda meila wysle plik z załacznikiem jak pracuje skuter wedle mnie nie pracuje jak powinien 🙂 swieca irydwa swieca koloru kawa z mlekiem a i tak przerywa skacze burczy i traci obroty napewno nie łapie lewego powietrza zaczoł hujo… pracowac i nic mu nie pomaga dajcie meila albo rade jak mozna dac załacznik to wam wysle jak pracuje ja juz zgłupiałem

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

To że wysuszyłeś nie znaczy że pozbyłeś się syfu który na stator naniosła woda,może być też wina fajki,po takim zalewie to wszystko musisz sprawdzić łącznie z górą czy wody nie zciągną

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie