Skuter 4t ciężko odpala i gaśnie po dodaniu gazu

Witam mam problem ze skuterem Motomar chiński 4t 139QMB , został wymieniony cylinder tłok pierścienie bo silnik pobierał olej w głowicy dotarte zawory , problem polega na tym że skuter ciężko odpala na rozrusznik, nieważne zimy czy ciepły , na starter nożny odpala trochę lepiej po odpalaniu chodzi na wolnych obrotach ale gdy chce dodać gazu to gaśnie brak reakcji na gaz , czasami jak odpali jest dobrze i można jechać ,ale może zgasnąć pod czas jazdy i wygląda to tak jak by wyłączył zapłon i już nie chce odpalić, zauważyłem że jest słaba iskra wymieniłem świece i nawet sprawdzałem bez świecy przewód od świecy do masy i jest słaba ,czy może to być tego wina ? . gaźnik rozbierany kilka razy czyszczony bezskutecznie nawet kupiłem nowy gaźnik taki sam Keihin i nic to nie pomogło , jaka przyczyna może być może ktoś będzie wiedział, miał podobny problem bo ja już nie wiem 2 tygodnie robię i bezskutecznie , kupię jeszcze nową cewkę zapłonową i jeszcze zobaczę , z góry dzięki za poradę

Pomiar napięcia na statorze, pomiar kompresji, odłączenie stopki bocznej to tak na początek