Skuter 4t bierze olej. Dlaczego?

Witam od pewnego czasu mój skuter bierze olej i chciałbym się dowiedzieć dlaczego? Czy są jakieś inne przyczyny oprócz zużytych pierścieni tłokowych?

No raczej nie, to na pewno pierścienie tłokowe nic innego nie może być.

to na pewni pierścienie :)

Jak wyżej, albo pierścienie, albo jeszcze mogą być zużyte uszczelniacze zaworowe

lub wypalone zawory albo możesz mieć wycieki takie rzeczy warto sprawdzić

ewentualnie przytarles.delikatnie,ale jednak.jak zmienialem pojemnosc dowiedzialem sie ze ja przytarlem,w sumie bral mi olej jakies 3 dni (ok.600km.ach zycie dostawcy).ja najpierw wymienil bym olej na syntetyczny i zobaczyl.a nuz sie uszczelni....

ja najpierw wymienil bym olej na syntetyczny i zobaczyl.a nuz sie uszczelni....

człowieku co ty za bzdury wypisujesz ? syntetyk wyczyści go z wszystkiego - dopiero będzie miał branie , proponował bym wlać zwykły mineralny do diesla - jest gęściejszy i może go troszkę uszczelnić ( z czasem ) albo doktora .
Qurwa co ja pierdolę - pierścienie czy uszczelniacze kosztują grosze - wymiana i po kłopocie.

u mnie było tak że skuter nagle stracił moc całkowicie ,v max spadł z 75 do 55 :/ wymieniłem tłok z pierścieniami myślałem że pomoże , niestety różnicy nie było. w ciągu zimy zmieniłem olej na najzwyklejszy mineralny . moc powraca :D obecny v max 70km/h