Skuter 4t 80cc olej i spalanie

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #619044 Reply
  MroczneFlaki
  Uczestnik
  • 10
  • 22Postów:

  Witam, mam parę pytań tydzień temu kupiłem używany skuter motobi wilga 3 z cylindrem 80cc i teraz mam parę pytań.
  1.Poprzedni właściciel mówił, że on zalał olej 15w40, z kolei w sklepie facet powiedział, że lepszym wyborem jest 10w40, czy coś się stanie jak zmienię olej na 10w40?
  2.Skuter pali mi troszkę ponad 4l na 100km, dodam że ważę 130 kilo i prawie 2 metry wzrostu(skuter kupiłem aby dojeżdżać na kurs na kat A2) Maksymalnie skuter jedzie z 70km/h ja jeżdżę 60km/h więc górne partie obrotów, czy przy mojej wadze i takiej jeździe spalanie jest adekwatne? Jeśli nie to co może być tego przyczyną.
  3.Czasami jak stoję sobie na światłach to skuter mi gaśnie, ktoś wie co może być przyczyną?

  #619052 Reply
  Wombat
  Moderator
  • 55
  • 21 490Postów:

  ja bym zalał ten 10W40. aż takich tropików na 15W40 nie mamy
  dużo ci pali ale też duży jesteś i blisko limitu jeździsz. Zasadniczo raczej się powinien w przedziale 2.8-3.5 wyrabiać nawet biorąc poprawkę na twoje gabaryty. ALE.
  Ale ktoś w nim dłubał i nie wiadomo jak i w jakim zakresie. Na jaki cylinder zmienił, jaka jest jego jakość i stan oraz co zrobił z gaźnikiem (średnica, dysza główna).

  Bo jest opcja że dysza główna jest dużo większa niż seryjna do 50cm a do tego cylinder jest już w gorszym stanie wiec ty odkręcasz do oporu żeby jako tako to jechało.
  A spalanie w silniku benzynowym zależy własnie od uchylenia przepustnicy – jak masz przez 80% czasu 100% otwarcia to pali maksa.
  Wiec może to paliwo gorzej spala bo kompresja jest marna (lub jest po prostu na bardzo bogato ustawiony) i jest raczej bliższy zalewania ale podczas jazdy ratują go obroty i duża bezwładność rozpędzonego wału. A kiedy stajesz na światłach to odcinasz powietrze i robi się na prawdę nadmiar paliwa, obroty spadają i bezwładność wału też – i gaśnie (zalewasz go). Ale to tylko jedna z kilku możliwych hipotez.
  Wiec trzeba go poprzeglądać (filtry, kompresja, luz zaworowy, regulacja gaźnika, popatrzeć w napęd) pooglądać świece kiedy tak zgasł. I wtedy wyciągać wnioski.

Wyświetla 1 wpisy z $
Odpowiedz na: Skuter 4t 80cc olej i spalanie
Twoje informacje:
Back to top button