Skuter 45km/h czyli motorower pytanie o przepisy

Witam, nabyłem ostatnio skuterek (czyli de facto motorower) elektra z ograniczeniem do 45km/h i mam parę pytań:

  • jak bardzo muszę trzymać się prawej strony jezdni? czy mogę po prostu jechać bliżej środka pasa ( w zasadzie to przy prawej strony jezdni bywa po prostu ciężko jeśli chodzi o jakość drogi)
  • jak mam jezdnię z dwoma pasami to rozumiem, że powinienem jechać pasem prawym. Ale jak docelowo chcę skręcić w lewo powiedzmy za 500m to jak wykonuje manewr? Mam z tym duży problem a nawet skręcam w prawo i zawracam jak robi się gęsto
  • dojeżdżam do skrzyżowania, samochody stoją rozumiem że wtedy mogę je omijać. Co jeśli skręcam w prawo, mogę po prostu ominąć je z prawej?

pozdrawiam :wink:

– jak bardzo muszę trzymać się prawej strony jezdni? czy mogę po prostu jechać bliżej środka pasa ( w zasadzie to przy prawej strony jezdni bywa po prostu ciężko jeśli chodzi o jakość drogi)

Nie musisz wcale. To zalecenie a nie przymus

– jak mam jezdnię z dwoma pasami to rozumiem, że powinienem jechać pasem prawym. Ale jak docelowo chcę skręcić w lewo powiedzmy za 500m to jak wykonuje manewr? Mam z tym duży problem a nawet skręcam w prawo i zawracam jak robi się gęsto

Wszyscy powinni w moare możliwości zajmowac pasy od prawej. Co nie znaczy że to robią. Skręcisz w lewo możesz tylko z lewego pasa wiec za wczasu musisz sie na nim znaleźć - kiedy? To juz twoja ocena sytuacji.

– dojeżdżam do skrzyżowania, samochody stoją rozumiem że wtedy mogę je omijać. Co jeśli skręcam w prawo, mogę po prostu ominąć je z prawej?

Nie możesz. Ale wszyscy to robią. Musisz to po prostu robić przytomnie.