Skuter 2T wchodzi na full obroty

Witam, mamy z kumplem problem ze skuterkiem 2T (chinol)
Wcześniej nie palił po naszym wyjęciu gaźnika, ale to naprawione zostało (po prostu iglice trzeba było znacznie mocniej wsadzić z pancerzem)
Teraz odpala, ale od razu leci na maks obroty.Pytanie tylko, czemu?Regulacja wolnych obrotów i mieszanki nic nie daje, są powykręcane a ten swoje, pali na kopa bez dotknięcia manetki gazu.Pomysłu trochę już brak że się wyrażę.Aha, membranki całe, ale mokre od benzyny, może komuś się przyda ta informacja.Macie pomysły?

Gdzieś w gaźniku musi dostawać za dużo benzyny. A na który ząbek włożyliście iglicę? Mi skuter leciał na maks obroty gdy spuściłem benzynę ze zbiornika i potem wlałem z powrotem...

W pierwszej kolejnosci sprawdzcie linkę od gażnika.

Fuck-tycznie. Mogła gdzieś się zaciąć.

Iglica nie ruszona, na tym ząbku co była jest dalej.Ta, trzeba nad linką pomyśleć, ale w sumie to iglica z pancerzem są nisko i wraz z przekręceniem manetki podnosi się więc chyba git.Jeszcze może się coś pomyśli nad opróżnieniem gaźnika z wahy :D Bo może od tego.

Witam sprawdzaleś ? :
-obroty biegu jałowego

Przed odpaleniem kopnij ze dwa, trzy razy w starter bez włączonego zapłonu. Poczekaj z 10 sec a następnie włącz zapłon i odpal. Jeśli będzie wtedy pracował normalnie musisz sobie troszkę zwiększyć dawkę paliwa.

Przepustnica się zacina, ewidentna wina linki :)

Sprawdzcie taż zawór iglicowy w komorze pływakowej gażnika.

lucky63 napisał:

Sprawdzcie taż zawór iglicowy w komorze pływakowej gażnika.

Nie ma związku. Jakby się przelewało to by ciekło paliwo.

Dobra zobaczy się co to będzie jak kumpel pogrzebie, ja może jutro go odwiedzę.Dzięki za info.

Gadałem z kumplem, mówił ze za płytko wchodziła iglica z tym pancerzem czarnym (rzekomo musiał chyba wykręcić śrubkę od obrotów, w co średnio wierzę), ponadto podobno przy króćcu była szpara.I coś gadał o śrubach od regulacji, ale pierdoły sadził.Jutro wbiję do niego to ogarnę to i owo :D

Witam mam problem ze skuterem peugeot ludix 2T. Gdy mam pełen zbiornik jest ok jeździ bez problemu ładnie,gdy jest większa połowa w zbiorniku wchodzi na wysokie obroty i nie spada niewiem o co chodzi.

nie ma czegoś takiego jak “większa połowa”. Wiec może wyjasnij co masz na myśli?