Skuter 2T- pytanie o olej :)

Siema, ostatnio dolewając olej do swojego 2T zauważyłem na butelce że to olej mineralny (ELF Selfmix 2T) ;/. Pluję se teraz w brodę. Od nowości nie zwróciłem na to dużej uwagi bo olejem tym był już zalany ten skuter i taki polecał mi sprzedawca/dealer. 1L tego oleju kosztuje 22zł. I teraz pytania do was, mam przejechane na nim 1800km czy mogłem w jakiś sposób zaszkodzić nim nowemu silnikowi? ;/. Dużo go w dozowniku nie zostało, czy kupując teraz olej mogę przeskoczyć na półsyntetyka??, boję się że zatrę ten silnik(wiadomo inny olej inna gęstość :)). Czy najlepiej pozostać przy tym Elfie?? Jakie oleje polecacie, na jakich jeździcie? :). Pozdrawiam!

nic się nie stało, olej to olej... Gorzej jakbyś go w ogóle nie lał... Lej półsynytetyka i też będzie ok.

Jesli to nowy skuter i silnik to mozesz przejsc na syntetyk. Ja lalem motula 710 2T,teraz przezucilem sie na liqui moly

kup sobie czerwony olej 2t na orlenie 9 zł litr (chyba półsyntetyk)
Te oleje 2t to praktycznie to samo, a i tak to idzie do spalenia

Kolega narzeka na olej mineralny Elf,a Ty mu polecasz najgorsze dziadostwo z orlenu,ja uwazam ze na oleju nie warto oszczedzac. Przeciez nie wlewamy go co tydzien tylko raz na 1000km,wiec jak zaplacimy troche wiecej za lepszy to nie zbankrutujemy.

średnio wychodzi olej raz na miesiąc się kupuje :)

Mystek napisał:

Siema, ostatnio dolewając olej do swojego 2T zauważyłem na butelce że to olej mineralny (ELF Selfmix 2T) ;/. Pluję se teraz w brodę. Od nowości nie zwróciłem na to dużej uwagi bo olejem tym był już zalany ten skuter i taki polecał mi sprzedawca/dealer. 1L tego oleju kosztuje 22zł. I teraz pytania do was, mam przejechane na nim 1800km czy mogłem w jakiś sposób zaszkodzić nim nowemu silnikowi? ;/. Dużo go w dozowniku nie zostało, czy kupując teraz olej mogę przeskoczyć na półsyntetyka??, boję się że zatrę ten silnik(wiadomo inny olej inna gęstość :)). Czy najlepiej pozostać przy tym Elfie?? Jakie oleje polecacie, na jakich jeździcie? :). Pozdrawiam!

Nic się nie stanie jeśli przejdziesz na full syntetyk, ale też nie zaszkodzi mineralny, tym bardziej czerwony orlenowski półsyntetyk...Moim zdaniem, jeśli normalnie użytkujesz skuter, to nie ma sensu przepłacać za olej klasy Racing.

Nie wiem co chcecie do Orlena 2t czerwonego za 15 zł za litr... Leje go do ogara, lałem do jawki i nagaru malutko, dymu malutko, chodziło elegancko...

U mnie ten Orlen 2T stoi w garażu :D Bo go kupiłem, ale pomyślałem, że skąpił nie będe i kupiłem MOBIL 1 :D A tamten leży sobie i odpoczywa :D

Do normalnej jazdy Orlenowski wystarczy, natomiast planując dalsze wycieczki w upalne dni, lepiej zalać zbiorniczek pełnym syntetykiem.

Ja sam starym Piaggio kiedyś jeździłem na tym z orlena i było gites zero dymu i w ogóle.Teraz używam go do kosy spalinowej,bo to jest taki uniwersal do każdego 2T ;)

Ja jeździłem MZ i Simsonami na mixolu i było git majonez, mimo tego że np. Simson nie miał dmuchawy, a obecne skutery mają i pracują w lżejszych warunkach, więc nawet popularny tani olej w normalnych warunkach użytkowania, będzie ok :wink:

ja tam do skutera za 10 tys lałbym ten z orlenu po co przepłacać za markę, jak silniki na nim dobrze chodzą, lało się go do go do jawy, charta i było ok
jak ktoś chce przepłacać to jego sprawa

Ja leje olej z orlena do 2t i tez jest ok

@mistubishi
Nie myl "Mixola" którego lałeś do jawki/ogara z olejem nowszym i trochę droższym.U mnie na stacji jest właśnie ten olej orlena pół syntetyk i jest Mixol o 2 czy 3 złote tańszy :roll: Różnica też jest taka,że ten pierwszy ma barwę złotawą,a ten drugi (droższy) jest czerwony...

Odświeżę temat.
Kupiłem nowy skuter 2t i od razu kupiłem olej, facet powiedział mi że to syntetyk a okazuje się półsyntetyk. http://allegro.pl/olej-motocyklowy-bel-ray-jennix-2-suw-tzr-nsr-i1719829946.html#gallery
Nie zaszkodzi jak zalałem ten olej do skutera na dotarciu? Czy po prostu olej to olej, aby był?

Według mnie nic się nie dzieje. Tylko trochę szkoda kasy na taki olej. W tej cenie to ja kupuje Mobil 1, który wydaje mi się dużo lepszy od tego.

A teraz ja mam pytanko. Tylko się nie śmiejcie ;D
Bo tak, ja to w sumie leje tylko olej do zbiorniczka obok baku (2T).
Należy też lać olej do przekładni?
Bo kurde niby tylko 990km zrobiłem, ale lałem olej benzynę i w drogę, a ostatnio mówiliście o oleju do przekładni i się uświadomiłem. Zapytałbym się w sumie na przeglądzie 100km, bo już 990km zrobiłem, ale dziś dzwoniłem, to przegląd dopiero w przyszły piątek.

Olej w przekładni się wymienia co ileś tam km albo jeżeli serwisujemy skuter :)

Aha, czyli to robią na przeglądach gwarancyjnych?