Skuter 2t odblokowany a potem zablokować.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Skuter 2t odblokowany a potem zablokować.

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 4 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #303892 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Bartek99
    Bartek99
    Użytkownik

Cześć do tej pory jeździłem na skuterze 2t ( Motowell Magnet City 2t silnik minarelli ) i miałem go odblokowanego lecz teraz postanowiłem zmienić mu tłok z cylindrem i tak zmieniłem i przejechałem nim około 150km na nowym komplecie i się przytarł ( jeździłem na odblokowanym z prędkością 40-50km/h ) i oddałem go na reklamacje i teraz chcę jak uznają reklamacje to chcę go na nowo zablokować i jeździć na zablokowanej 50ccm może coś się stać że go znowu przytrze trochę? ( odblokowany na module CDI ). Z góry dziękuję za porady.

#303895 Odpowiedź

Adam Ornowski
    Użytkownik

nie rzecz w prędkości a w obrotach , dajmy na to na odblokowanym przy predkosci 50km/h masz 7tys obrotów a na zablokowanym 9tys obrotów , jak dla mnie blokada nie ma tu większego znaczenia , wystarczy po prostu z głową operować manetką gazu .

Adamek

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #303909 Odpowiedź
    Bartek99
    Użytkownik

OK dzięki czyli zostawię na następne docieranie skuter odblokowany i max 35km/h jak na niektórych forach piszą

#303912 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to nie jest kwestia prędkości tylko zapałowania i temperatury silnika.
    Jak bedzie sie za każdym razem do tych 35km/h rozpędzał na full manecie to zatrzesz go szybciej niż jak się bedziesz za każdym razem rozpędzał do 55km/h ale delikatnie.
    Docierając trzeba uzywac całego zakresu obrotowego ALE MĄDRZE a jak cisnąć to chwile.. kilka sekund.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    #303916 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Weź jeszcze to pod uwagę, że w skuterze w pewnym zakresie szybkości, obroty są niezmienne.
    Jak pisze Wombat – delikatnie pracuj manetką.

Kymco Downtown 125i

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #303918 Odpowiedź
    Bartek99
    Użytkownik

Właśnie pierw dawałem jakieś 3/4 manetki, teraz jak będę miał nowe to delikatnie się będę rozpędzał. Przez ile docierać skuter 2t? oraz jak to robić jak by ktoś mógł napisać krok po kroku przez ile z jaką prędkością czy na prostej i czy górki omijać.

#303922 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe robbo2k
    robbo2k
    Użytkownik

Ale wiesz ze w przekładni CVT nie bardzo działa używanie całego zakresu obrotów.
    Swoją drogą trzeba przestać obchodzić się jak z jajkiem tylko normalnie użytkować unikając Vmax i wielogodzinnych jazd ze stałymi prędkościami.

#303928 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Bartek99 napisał:

Właśnie pierw dawałem jakieś 3/4 manetki, teraz jak będę miał nowe to delikatnie się będę rozpędzał. Przez ile docierać skuter 2t? oraz jak to robić jak by ktoś mógł napisać krok po kroku przez ile z jaką prędkością czy na prostej i czy górki omijać.

Tak, ktoś by to mógł napisać. Nawet napisał. Z pińćset razy piekny kawalerze..
    https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=docieranie%20skutera%202t

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
Odpowiedz do: Skuter 2t odblokowany a potem zablokować.
Informacje o Tobie: