Skuter 2t jaki olej do paliwa

Witam mam skuter 2t cylider polini i mam na dotarciu
I takie pytanie
Bo wcześnej jeździłem na oleju do mieszanki na syntetycznym
A teraz zmieniłem olej na mineralny
I czy coś się stabie czy będę gorsze smarowanie

O jezu wywal ten olej od razu nie jeździj na takim czymś, to się do kosiarek nadaje albo do starych złomów ale nie do dobrych motocykli jeszcze sobie coś z silnikiem zrobisz wlewaj półsyntetyka minimum a do takiego tuningowanego to wręcz syntetyk jest wymagany.

I czym się rózni

Mineralne to pierwsze oleje ze roślin itp zostawiają nagar i mają złe właściwości smarujące a syntetyki to nowoczesne chemiczne oleje bez takich wad. Półsyntetyki to ich mieszanka

Kupiłem już za późno już mam w baku 5l wlane wymieszane 1:50 ale zawsze więcie daję żeby było lepsze smarowanie A mam Jeszce 1lit oleju do mieszanki to wypale ten 1l i zacznę znów jeździć na syntetycznym
Ale raczej nic się Nie powinno stać cylider polini na dotarciu już wypaliłem 20lit palia z syntetycznym A teraz przepale ten mineraly i potem znów na syntetyk dodam ze jeżdżę max 45km
To raczej nic się nie stanie?? I jeszcze daję trochę więcej

Nie dawaj trochę więcej 1:50 wystarczy a co do tego oleju nic sie nie powinno stać przy takiej ilości ale nie jest to zalecane

Okej dzięki A jeszcze jedno bo słyszałem że mineralny przeczyszcza osad cylider i tłok ten osad

Źle słyszałeś to minarelny zostawia takiego osadu najwięcej a syntetyk czyści

chłopie, masz dobry, drogi cylinder to nie dziaduj, nie rzeźb w gównie tylko zalewaj go czym potrzeba bo wydatek na cylinder bedziesz miał znacznie większy

No za olej dawałem 40zł

tylko nie za ten co trzeba

" Mineralne to pierwsze oleje ze roślin " no nie żartuj sobie zaraz powiesz że z rzepaku … Z ropy naftowej, która powstała ze szczątków roślin - to się zgodzę.

Ah to była tylko przenośnia która miała na celu uświadomić ci twój błąd. Na wikipedii: Producenci markowych olejów wskazują jednak, że mają one gorsze właściwości od oleju syntetycznego.