Skuter 2T cięzko odpala

Witam,
Otóż mam problem z moim cpi kupiłem nowy gaznik ale nie w tym rzecz skuter cięzko odpala . W ogóle nie odpala z rozrusznika a jak z kopa to 5 min trzeba go kopac wiem że teraz jest mróz itp... ale nawet gdy dałem go do garażu na rozrusznik nie odpalił kompresja jest dobra bo gdy przytykam palec albo noge do tłumika po 1.5 sekundy dusi się i gasnie Możliwe że coś jest do wymiany nie mam wyregulowane gaznika bo gdy daje mu z 1 obrót mieszanki do sie dławi przygasa itp a gdy w obrotach grzebie ustawiam tak aby były jak najmniejsze i tak p 5 km sobie nastawia tak że gdy jest na ssaniu go rwie koło sie kręci aż by mogło nogę urwać swieca wygląda jak smoła niedość że zalana itp nagaru często dostaje co 1 miesiąc do wymiany bo już w ogóle nie chce chodzić nie wiem co mu jest nie chce odpalic a jak odpali to ma takie obroty że hej .... proszę o szybką pomoc

Jak stoisz z filtrem powietrza? :) Moim zdaniem jest to nadal kwestia nieodpowiedniej mieszanki. Skoro świeca jest czarna, skuter dostaje za dużo paliwa, lub za mało powietrza.