Skuter 2t (baccari mizuri) nie odpala po zimie.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    adrianswdn
    Użytkownik

Witam, mam problem z moim skuterem, otóż skuter nie chce zapalić pomijając fakt że muszę kupić nowy akumulator ; )

Filmik jeszcze z przed zimy : http://youtu.be/3vkKhEVCddA?t=20s

Więc tak:
    Skuter nie pali,
    Iskra jest sprawdzałem też na dwóch innych jednak też nie odpala,
    Paliwo dochodzi (mokra świeca),
    Po odkręceniu manetki i chwili męczenia rozrusznika skuter się odzywa ale nie chce zapalić…

Podejrzewam że to cewka lub moduł nie jest to duży koszt a zapasowa się zawsze przyda tylko która ?

Tańsza ? http://allegro.pl/cewka-fajka-zaplonowa-skutery-2t-zipp-kingway-inca-i3080633290.html

czy droższa ? http://allegro.pl/sportowa-cewka-zaplonowa-skutery-2t-tuning-racing-i3101677069.html

No i moduł http://allegro.pl/modul-2t-tuning-cdi-odblokowany-70cc-inca-zipp-i3068226165.html

Chciałbym to jeszcze dzisiaj zamówić ponieważ jutro nie będę miał dostępu do internetu, więc proszę o szybką odpowiedź.

Dzięki za pomoc.

romet727p10
    Użytkownik

gdyby to była cewka, to nie było by iskry 🙂 zatkaj ręką wlot do filtra powietrza i spróbuj odpalić 🙂

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

monek100
    Użytkownik

Albo zapłon w złym momencie. Nie wiem czy w skuterach sie ustawia zapłon czy to jest automatycznie. Jak sie da to ustaw a jak nie to wymień moduł

adrianswdn
    Użytkownik

A nie jest czasem tak że iskra ginie w cylindrze ?

Więc cewkę sobie odpuścić ?

Moduł zamówię to na pewno i półksiężyc bo kopka mi nie działa a już nie mam jak akumulatora pożyczyć.

A jednak korci mnie aby spróbować z tą cewką „tuningowaną” niby lepsza ; )

Jeszcze poczekam może ktoś coś jeszcze się wypowie.

Dzięki za odpowiedź Romet.

adrianswdn
    Użytkownik

monek100 napisał:

Albo zapłon w złym momencie. Nie wiem czy w skuterach sie ustawia zapłon czy to jest automatycznie. Jak sie da to ustaw a jak nie to wymień moduł

Czytałem że w skuterach 2t zapłonu się nie reguluje tylko moduł posiada mapę i sam „ustawia” iskrę.

wymienię ten moduł i zobaczymy 😉 kupić najtańszy z allegro czy lepiej dołożyć ?

CEFA
    Użytkownik

zeby wykluczyc nieszczelnosc na simeringach sprawdz jak ta iskra wyglada gdy krecisz go rozrusznikiem(wykrec swiece i wsadz w fajke zmasuj swiece z rama,silnikiem-uwazaj zeby nie koplo cie)
    powinna byc caly czas oraz jednakowa i jasno niebieska
    odpisz jak to wyglada potem bedziemy zastanawiac sie co dalej

Anonim
    Nieaktywny

Albo zalej pod cylinder trochę paliwa. Jak odpali to znaczy, że coś z mieszanką. A jak nie to układ zapłonowy lub słaba kompresja. Tak z grubsza rzecz ujmując.

CEFA
    Użytkownik

bedzie ciezko to zdiagnozowac na odleglosc ale pomalu damy rade

4T FOREVER

Anonim
    Nieaktywny

najlepiej drogą eliminacji 🙂

Kisiu1981
    Użytkownik

Film nakręć i już.

CEFA
    Użytkownik

film ma link na samym poczatku

monek100
    Użytkownik

kup najtańszy moduł, może faktycznie sie spalił czy coś. I zrób tak jak pisał lucek71

CEFA
    Użytkownik

pisze ze swieca mokra a po odkreceniu gazu paliwo dmuchnie w wydech i lapie nie ma potrzeby lac na cylinder nie w paliwie tkwi przyczyna

adrianswdn
    Użytkownik

No tak zapomniałem napisać co już robiłem.. 😉

więc tak, pierwsze co to sprawdziłem czy jest iskra i faktycznie jest konia by zabiła sprawdzałem na 3 różnych jednej używanej z przed sezonu, nowej i irydowej każda ma dobrą iskrę ale nie pali… później wyczyściłem i wyregulowałem gaźnik pod świecę też próbowałem wlać trochę paliwa.

Nie jestem laikiem jeżdżę od 6 lat najpierw motorower 4t, teraz skuter 2t.

Dzięki za zainteresowanie tematem.
    Pozdrawiam.

Anonim
    Nieaktywny

A kompresje masz czym sprawdzić?

adrianswdn
    Użytkownik

Jedynie palcem, ale to też takie sprawdzanie…

Dowiem się czy u mnie w mieście można coś takiego zrobić.

Edit: sprawdzenie kompresji u mnie mieście to około 20 zł

Ale spróbuje zrobić manometr mam pompkę i starą świecę więc może coś się wymyśli 🙂

CEFA
    Użytkownik

to sprawdz to potem zobaczymy co dalej

Kisiu1981
    Użytkownik

Ja kopkę ruszam powoli ręką i to jest test „na oko”. Można też zdjąć kolektor ssący z zaworem membranowym i tak samo ruszać powoli ręką kopkę słuchając odgłosów sprężanego przez tłok powietrza. Ja tak robiłem raz jak demontowałem parę rzeczy.

Mateusz5061
    Użytkownik

Paliwo w ogóle wymieniłeś na nowe?

CEFA
    Użytkownik

Mateusz5061 napisał:

Paliwo w ogóle wymieniłeś na nowe?

w jakim jezeli palil na nim a syfu nie wrzucil
    odpalalem kiedys stara shl paliwo ktore zostalo w baku mialo dobre 10 lat jeszcze zielone malooktanowe i nie bylo problemu
    paliwo wymienia sie gdy kupisz syfiate a nie po postoju

adrianswdn
    Użytkownik

Witam, stare paliwo to nie jest, z tego co pamiętam to skuter zgasł miałem już mało paliwa więc pomyślałem że to od tego ale na stacji dalej nic nie palił więc wstawiłem do garażu i stał przez zimę ; )

We wtorek będę u siebie więc zobaczę co z tym modułem o ile przyjdzie do wtorku.

jak sprawdzę to napisze.

Pozdrawiam 🙂

adrianswdn
    Użytkownik

Witam, po zmianie modułu skuter odpalił jednak nie dało rady ustawić wolnych obrotów odkręciłem ssanie i skuter trzyma obroty.

O co chodzi ? ssanie nie działa czy co ?

Reasumując, skuter pali z odkręconym ssaniem, gdy zakryje otwór palcem czy wsadzę ssanie na miejsce skuter gaśnie.

CEFA
    Użytkownik

teraz potrzebujesz dobrego kompresora + pistoleta i ogien przedmuchaj wsio
    najlepiej wyjmnij gaznik i od spodu po sciagnieciu dekla przedmuchaj wszystkie kanaly paliwowe i powietrzne
    musza byc przytkane ze takie objawy dobrze bedzie zostawic gaznik rozkrecony i zanurzony na cala noc w paliwie skoro jesst az tak przytkany
    podlacz do pradu zaworek ssania powinnien po 2-3 minutach wyjsc do przodu kolo 1.2-1,5 cm
    to bedzie swiatrzylo ze dziala reszta to dobre dmuchanko 🙂
    ps.oczywiscie filtr powietrza masz ok?

koperxsiedem
    Użytkownik

romet727p10 napisał:

gdyby to była cewka, to nie było by iskry 🙂 zatkaj ręką wlot do filtra powietrza i spróbuj odpalić 🙂

słuchaj wczoraj taki sam problem miałem jak kolega i zrobiłem tak jak musisz
    trochę pokopałem kopniakiem zatkałem wlot powietrza i odpalił 😀

adrianswdn
    Użytkownik

CEFA napisał:

teraz potrzebujesz dobrego kompresora + pistoleta i ogien przedmuchaj wsio
    najlepiej wyjmnij gaznik i od spodu po sciagnieciu dekla przedmuchaj wszystkie kanaly paliwowe i powietrzne
    musza byc przytkane ze takie objawy dobrze bedzie zostawic gaznik rozkrecony i zanurzony na cala noc w paliwie skoro jesst az tak przytkany
    podlacz do pradu zaworek ssania powinnien po 2-3 minutach wyjsc do przodu kolo 1.2-1,5 cm
    to bedzie swiatrzylo ze dziala reszta to dobre dmuchanko 🙂
    ps.oczywiscie filtr powietrza masz ok?

Gaźnik czyściłem i jestem pewny, że w 100% nie jest nic zatkane.

CEFA
    Użytkownik

jezeli uwazasz ze czysciles jak nalezy to ja odpadam moze ktos inny ci pomoze na odleglosc to troche lipnie sie diagnozuje
    sprobuj od jakiegos kolegi wsadzic jego gaznik i bedziesz mial obraz stanu swojego
    ps odpadam bo piszesz o objawach zatkanego a mowisz ze wszystko dobrze wyczyszczone wiec cos mi tu nie gra

adrianswdn
    Użytkownik

Jutro podjadę do serwisu więc może coś podpowiedzą.

Dzięki za pomoc, jak się czegoś dowiem to napiszę.

adrianswdn
    Użytkownik

Więc, tak w „serwisie” powiedzieli mi że to coś z gaźnikiem… 😉

Jak będę miał wolne to podjadę do innego, tam gdzie bym ewentualnie wstawił skuter.

Aha i skuter przerywa jak jest zimny, takie ala odcięcie ;D jak się zagrzeje to mniej ale jest to wyczuwalne.

Mario1
    Użytkownik

CEFA ci dobrze radzi – kompresor i ognia ( tylko powykręcaj wszystkie dysze ) , tam są malutkie kanaliki i byle jakie dmuchanie nie pomoże tym bardziej że wydmuchałeś paliwo do końca że aż ci zgasł – syf poszedł do gaźnika i dupa siedzi tam.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button