Skuter 2t 50cc problem z wejściem na wyższe obroty

Witam
Zatarł mi się silnik ponieważ nie podalo oleju wymieniłem cylinder i tłok i mam problem silnik po odkreceniu manetki nie chce wejść w obroty przerywa, dodam że czyscilem gaźnik świece zmieniałem, pali na Dyk filmik jak to wygląda link https://youtu.be/bipfMnFroxs

Podłącz filtr powietrza i będzie normalnie

Na podłączonym chodzi tak samo

Zmieniałeś dyszę ? Robiłeś coś przy zaworze membranowym? Tłok założony strzałką w dół? Świeca czarna mokra ?

Na filmiku widać leżącą na podłodzę kartkę z opisem pinów modułu, co z nim robiłeś ?

Był problem z iskra i sprawdzałem moduł do innego skutera to znaczy mam 4t i podkladalem a okazało się że pomyliłem kabelek co idzie od iskrownika możliwe że zamieniłem kable w module? Niby wszystko podpięte kolorami??? Czy to może być problem z zapłonem czy z paliwem??

Robiłem tak że obcialem przy wtyczce i w drugim skuterze tak samo i kolorami połączyłem do 4t i na odwrót i na tym i na tym iskra była :slight_smile: czy możliwe że przez pomyłkę pomyliłem kolory i przez to tak będzie?

W 2t i 4t są 2 zupełnie inne moduły, Jak masz podłączony moduł od 4t to nie dziw się że tak chodzi

w twoim wypadku najważniejsze są 2 przewody aby to odpaliło, czerwono czarny od zasilania CDI niebiesko biały impulsator

Jeżeli masz problem z modułem to kup nowy, od 4t nie podejdzie. Następnym razem pisz o wszystkim co robiłeś bo gdyby nie ta kartka to byśmy szukali przyczyny w lesie :confused:

Ale moduł jest ten co był w 2t nie rozumiesz

Bo tak dziwnie tłumaczysz, piszesz, że miałeś problemy z modułem od 2t więc założyłem, że jest zepsuty. Podłączyłeś moduł od 4t, który nie będzie działał z 2t. Chyba, że się mylę to wytłumacz dokładnie co zrobiłeś

Więc jeszcze raz miałem problem po wyciągnięciu silnika pomyliłem kabelki od statora abo tym nie wiedziałem i nie było iskry, myślałem że to moduł, mam drugi skuter tylko 4t i kostki inne ale kabelki są w tym samym kolorze więc odciął em kabelki i podpialem fi skutera 4t iskra była na tym module z 2t czyli moduł okej Wiec szukałem dalej aż zobaczyłem że pomyliłem kabelki, być może to problem z modułem??

Może być, że przewody pomyliłeś. Jeżeli nie zmieniałeś dyszy i nie grzebałeś w gaźniku za bardzo to zostaje tylko moduł przy którym grzebałeś

Jutro jeszcze raz dokładnie popatrzę możliwebo to tak wygląda jak by obroty odcinalo