Skuter 2T – problem z rozruchem na zimno

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Skuter 2T – problem z rozruchem na zimno

Ten temat zawiera 14 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 4 tygodnie, 1 dni temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Witam szanowne grono.Mam problem z zimnym skuterem nie odpala.Jak jest ciepły pali na dotyk zarówno ze stopki jak i z rozrusznika.Pomocy

• Ten temat został zmodyfikowany1 miesięcy temu przezZdjęcie profilowe Wombat Wombat. Powód:zmiana tytułu tematu
    • Ten temat został zmodyfikowany1 miesięcy temu przezZdjęcie profilowe Wombat Wombat. Powód:zmiana tytułu tematu

Kacper
    Użytkownik

Tez jestem posiadaczem skutera 2T, mam ten sam „problem”. Przejrzałem już wiele wątków na forum, ale z tego co widzę jest to normalne. Ja się na przykład do tego przyzwyczaiłem. Kolega ma 4T, mówi, że odpala na zimnym, ale gorzej na ciepłym.

Mój sprzęt: CPI JP 50

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a ssanie sobie sprawdziliście?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Tak sprawdzałem i nic muszę jeszcze poszukać tak nie może być!

Kacper
    Użytkownik

Jak chcesz, żeby odpalał na zimnym to zainstaluj sobie elektryczny gaźnik.

Mój sprzęt: CPI JP 50

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Przemysław
    Użytkownik

Proponuję zacząć od sprawdzenia ciśnienia sprężania. Więcej trudno powiedzieć ponieważ pasowało by wiedzieć przynajmniej o jakim silniku rozmawiamy.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Tak sprawdzałem i nic muszę jeszcze poszukać tak nie może być!

czy CO sprawdziłeś, JAK sprawdziłes?

Zdjęcie profilowe specops
    specops
    Użytkownik

Czemu tak jest że jak cylek szlag trafił 2T to bęzyna nie dochodzi do cylindra? Mało kto o tym pisze ale ja to juz kilka razy miałem w 4 t jest inaczej?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jeżeli celek szlag trafił to znaczy że nie ma kompresji. Jak nie ma kompresji to nie ma i podciśnienie. A jak nie ma podciśnienia to nie zasysa powietrza. Jak nie zasysa powietrza to ono sie nie porusza. A jak sie nie porusza powietrze to i nie porywa ze sobą paliwa.
    Piszą o tym w każdej książce co silnikach bo to podstawy.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Ciśnienie 6 barów.Wracając do kwestii jak ręką przytrzymam wylot gaznika to odpali a po chwili zgaśnie

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 15 łącznie)

Temat ‘Skuter 2T – problem z rozruchem na zimno’ jest zamknięty dla nowych odpowiedzi.