skuter 2 t zwiekszenie mocy wymiana cylindra

witam chcialem zwiekszyc mnoc skutera 2t (chinczyk) okolo 2 lat temu zdjalem blokady z wariatora tlumnika modulu itp teraz kupilem drugi skuter a tego chce jeszcze usprawnic :) i teraz co powinienem przerobic aby zwiekszyc jego moc? jaki cylinder najwiekszy moge do niego zalozyc aby wymiana cylindra na wiekszy w 2t to jakas skomplikowana sprawa i czy trzeba na cos zwrocic uwage przy takiej zmianie?

a ile chcesz tej mocy i ile na to chcesz wydać?

tak myslalem cos okolo max 800 zl chodzi mi oto aby np nauczyc sie jakis trikow na skuterze ktorego mi juz nie szkoda uszkodzic glownie chodzi o wymiane cycka na wekszy ale chyba sa tylko 80?

rama chinola nie wytrzyma ewolucji. szybka jazde tak ale nie triki

nauczc sie jazdy na jednym kole chyba dam rade juz 4 post w tym temacie a zadnej odpowiedzi

no własnie opadający na przednie koło skuter/motor to największe obciążenie dla ramy i bloku. Albo ci trzaśnie główka ramy albo szlag trafi karter.
Chcesz sie bawić w wyczyn to musisz mieć odpowiedni sprzęt.
Dlatego nie ma odpowiedzi - bo od złej strony się do tego zabierasz.

skuterem na koło ? no nie powiem ambitnie :D ja w motorowerze w którym jest (przynajmniej tak mi się wydaje) mocniejsza rama niż w skuterze gdy parę razy podniósł mi się przód i gdy opadł na ziemie to aż mi się go szkoda robiło .

dobra jak zwiekszyc moc skutera bo juz meczace to sie robi

A ja Ci powiem jak i lezy mi czy ci rama pęknie czy nie:D jaki to model skuta?

paradox2604 napisał:

dobra jak zwiekszyc moc skutera bo juz meczace to sie robi

Ty jesteś męczący bo nie może do ciebie dotrzeć że twoja ^baza^ nie nadaje sie do zastosowań które sobie wymyśliłeś.
Ale skoro bardzo się upierasz to musisz sobie wsadzić cylinder 70cm do takiego z allegro nawet nie musisz gaźnika wymieniać tylko dysze zmienić i koniecznie wydech bez blokad.
W 400-450zł się zmieścisz ale za bardzo to tej zmiany nie odczujesz w manetce. Tzn u mnie różnica miedzy chińskim 50 a chińskim 70 była znikoma.
Chyba że faktycznie chcesz podnieść tą moc realnie do tych 8 albo i 12KM to wtedy też musisz wymienić to co wyżej tylko na lepsze i jeszcze znacznie więcej.
Cylinder Stage6, Malossi, DR. Evo - 500-800zł
Wał znacznie lepszy - 280-400zł
Łożyska wału - 60
Gaźnik min 19mm - 350zł
Wydech jakiś dobry 350-700zł
Wariator od 250 w górę
Przeciwtalerz wariatora od 90 w górę
Dzwon sprzęgła 200 zł
Sprzęgło od 120zł w górę
Pasek tak z 40-90zł
Wentylator chłodzenia wyższy i pokrywa wyższa - z 80zł.
plus robota + strojenie + kilka zestawów rolek + dysze.
Taki zestaw daje rade.
Ale jak ci kilka razy ten chińczyk opadnie na przedni widelec to zrozumiesz czemu to był głupi pomysł. Ja nie strzeli główka ramy to strzelą kartery albo wygną sie lagi.