skuter 2 t zwiekszenie mocy wymiana cylindra

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning skuter 2 t zwiekszenie mocy wymiana cylindra

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 3 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe paradox2604
    paradox2604
    Użytkownik

witam chcialem zwiekszyc mnoc skutera 2t (chinczyk) okolo 2 lat temu zdjalem blokady z wariatora tlumnika modulu itp teraz kupilem drugi skuter a tego chce jeszcze usprawnic 🙂 i teraz co powinienem przerobic aby zwiekszyc jego moc? jaki cylinder najwiekszy moge do niego zalozyc aby wymiana cylindra na wiekszy w 2t to jakas skomplikowana sprawa i czy trzeba na cos zwrocic uwage przy takiej zmianie?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a ile chcesz tej mocy i ile na to chcesz wydać?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    paradox2604
    Użytkownik

tak myslalem cos okolo max 800 zl chodzi mi oto aby np nauczyc sie jakis trikow na skuterze ktorego mi juz nie szkoda uszkodzic glownie chodzi o wymiane cycka na wekszy ale chyba sa tylko 80?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

rama chinola nie wytrzyma ewolucji. szybka jazde tak ale nie triki

paradox2604
    Użytkownik

nauczc sie jazdy na jednym kole chyba dam rade juz 4 post w tym temacie a zadnej odpowiedzi

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no własnie opadający na przednie koło skuter/motor to największe obciążenie dla ramy i bloku. Albo ci trzaśnie główka ramy albo szlag trafi karter.
    Chcesz sie bawić w wyczyn to musisz mieć odpowiedni sprzęt.
    Dlatego nie ma odpowiedzi – bo od złej strony się do tego zabierasz.

Adam Ornowski
    Użytkownik

skuterem na koło ? no nie powiem ambitnie 😀 ja w motorowerze w którym jest (przynajmniej tak mi się wydaje) mocniejsza rama niż w skuterze gdy parę razy podniósł mi się przód i gdy opadł na ziemie to aż mi się go szkoda robiło .

Adamek
    paradox2604
    Użytkownik

dobra jak zwiekszyc moc skutera bo juz meczace to sie robi

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

A ja Ci powiem jak i lezy mi czy ci rama pęknie czy nie:D jaki to model skuta?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

paradox2604 napisał:

dobra jak zwiekszyc moc skutera bo juz meczace to sie robi

Ty jesteś męczący bo nie może do ciebie dotrzeć że twoja ^baza^ nie nadaje sie do zastosowań które sobie wymyśliłeś.
    Ale skoro bardzo się upierasz to musisz sobie wsadzić cylinder 70cm do takiego z allegro nawet nie musisz gaźnika wymieniać tylko dysze zmienić i koniecznie wydech bez blokad.
    W 400-450zł się zmieścisz ale za bardzo to tej zmiany nie odczujesz w manetce. Tzn u mnie różnica miedzy chińskim 50 a chińskim 70 była znikoma.
    Chyba że faktycznie chcesz podnieść tą moc realnie do tych 8 albo i 12KM to wtedy też musisz wymienić to co wyżej tylko na lepsze i jeszcze znacznie więcej.
    Cylinder Stage6, Malossi, DR. Evo – 500-800zł
    Wał znacznie lepszy – 280-400zł
    Łożyska wału – 60
    Gaźnik min 19mm – 350zł
    Wydech jakiś dobry 350-700zł
    Wariator od 250 w górę
    Przeciwtalerz wariatora od 90 w górę
    Dzwon sprzęgła 200 zł
    Sprzęgło od 120zł w górę
    Pasek tak z 40-90zł
    Wentylator chłodzenia wyższy i pokrywa wyższa – z 80zł.
    plus robota + strojenie + kilka zestawów rolek + dysze.
    Taki zestaw daje rade.
    Ale jak ci kilka razy ten chińczyk opadnie na przedni widelec to zrozumiesz czemu to był głupi pomysł. Ja nie strzeli główka ramy to strzelą kartery albo wygną sie lagi.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie