Skuter 2 t Kymco vitality ciężko odpala

Witam mam problem z moim skuterem ponieważ kiedy osiągał 70km a Tera jedzie ledwo 50km ciężko odpala oraz jak chodzi to dzwoni coś w silniki koło cylindra i bucha z wydechu po próbach odpalania

masz typowy problem posiadacza skutera - tzn zepsuł ci sie skuter.
Z niejasnego opisu wynika że chyba zajechałeś cylinder - trzeba zmierzyc kompresje manometrem i powinien tego posłuchac ktoś kumaty w temacie.
Najlepiej zdjąc pokrywe napędu, ocenić stan tego co tam zobaczysz, pokręcić wałem i posłuchać czy już wtedy nie ma jakchś “dziwnych” dźwięków - niestety trzeba wiedzieć jakie dźwieki sa normalne a jakie są dziwne… czy nie ma tam luzów, na wale…itd.
Oprócz tego może być to jeszcze kilka innych rzeczy a nawet mogło coś się zadziac jednocześnie.

Z tego co brat gadal to że pierścienie wymienię i tłok i będzie dobrze ale ja się nie znam na tym

Odpali wtedy kiedy użyje plaka

to co sobie bedziesz musiał i mógł wymienić zalezy od tego co masz i w jakim to jest stanie. To czy odpala na plaku czy nie nie ma znaczenia bo na plaku odpali nawet wanna i kapcie.
Zaczynasz od pomiaru kompresji, osłuchania silnika a potem zaczynasz rozbierać tak długo aż sie czegoś dokopiesz. Chyba że pomiar ciśnienia od razu coś powie o stanie cylindra

Kompresja jest słaba bo nawet palca nie wychcha