Skuter 125 do 5-6tys

Panowie,

Wiem, że były już takie tematy, ale z tego co się orientuję to już jakiś czas temu. Szukam skuteru 125 do poruszania się po mieście, mam do przeznaczenia (najlepiej) 5 tys zł. Zastanawiam się czego szukać, czy kymco z niższym przebiegiem czy jednak jakiejś hondy z wielokrotnie wyższym przebiegiem. Będzie to mój pierwszy skuter, ale nie pierwszy kontakt z jednośladem. Będę wdzięczny jeśli pomożecie coś wybrać, zaproponujecie jakieś modele czy pokierujecie mnie gdzie szukać.

Pozdrawiam

Ostatni raz taki temat był faktycznie jakiś czas temu bo wczoraj.

Zobacz tematy na forum “Co wybrać”. Identycznych jest masa a dobrej odpowiedzi nie ma. Za dużo zmiennych co mają wpływ na decyzje. Jeden chce duży inny mały, ten chce pakowny a tamten zwinny, inny żeby palił jak najmniej a inny żeby cośtam… a jak już się wybierze “ten najlepszy” i nawet znajdzie godną kupienia sztuke to po przymiarce się okazuje że to kompletnie nie to pod tyłkiem.

Ja trochę ponad rok temu kupiłem Romet White City 125. Nowy, tyle że z 2015 roku, ale normalnie z 2 letnią gwarancją. Kosztował niecałe 5000zł. Obawiałem się trochę chińczyka, ale jak na razie (odpukać) nic złego się nie dzieje.
Pali 3-3,5l w zależności od jazdy. Poza miastem bez problemu rozpędza się do 100km/h czasem uda się do 110. Zazwyczaj jeżdżę sam, ale co jakiś czas dosiada się dziewczyna i też komfort jazdy jest naprawdę dobry. W miarę pakowny schowek pod siedziskiem też jest zaletą. To mój pierwszy jednoślad i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony.

Pozdro!:slight_smile: