Skuter 125 dla kobiety Honda PCX, Honda Vision, Peugeot Satelis, Yamaha Xenter?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Skuter 125 dla kobiety Honda PCX, Honda Vision, Peugeot Satelis, Yamaha Xenter?

Ten temat zawiera 22 odpowiedzi, ma 10 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe marioking marioking 3 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 23 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Kala
    Kala
    Użytkownik

Witam,

szukam pierwszego skutera, do jazdy po Warszawie. Stąd chciałabym żeby był nieduży i zwrotny, prosty w użytkowaniu ponieważ do tej pory jeździłam tylko samochodem. Jednak coraz większe korki zachęcają do zmiany na jednoślad 🙂
    Myślałam o vespie, jednak mam wrażenie że do takiego skutera pełny kask dziwnie by wyglądał a nie chcę jeździć w otwartym. W zasadzie to mam już upatrzony kask motocyklowy.
    Chciałabym przeznaczyć na skuter tak do 5000 zł, jednocześnie jednak żeby skuter miał do 5-6lat i tu lista się zawęża. Zależy mi też na porządnej firmie, żadne kymco. Nie znam się, i w sumie stąd też wolę pewniejszą markę, patrzę na hondy, yamahy, ew peugeoty.
    Mam 170 cm. Ktoś coś może doradzi?

Zdjęcie profilowe Kala
    Kala
    Użytkownik

Jeszcze dodam, że najbardziej podoba mi się honda pcx, jednak na kilku forach czytałam, że ma fatalne opony i minimalny deszcz i można zaliczyć niezły ślizg…i to mnie już zniechęciło.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

zasadniczo to bez względu na opony w deszcz trzeba szczególnie uważać na namalowanych pasach, strzałkach, na torowiskach i kostce brukowej a na zwykłym asfalcie po prostu się pilnować.
    Opony zawsze można zmienić… a zwłaszcza jak myślisz o 5-6latku – to i tak by mu sie już należały nowe gumy

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Junaka. Wygraj zegarek o wartości 2000 PLN

Chcesz zdobyć wyjątkowy zegarek Davosa z logo Junak? Nakręć film o swoim Junaku i opublikuj na Facebooku.
    Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

Biorąc pod uwagę Twoje parametry i podejście do marki, to Honda PCX jest sensownym wyborem… raczej nie Peugeot… opony faktycznie zapewne i tak będą do wymiany. Pamiętaj, że po kupnie używanego, cokolwiek by o nim nie mówił sprzedający, czeka Cię wizyta w serwisie, solidny przegląd i… zapewne jakieś dodatkowe wydatki. ;)))
    +++
    Deszczem się nie przejmuj… w praktyce trzeba mocno zredukować prędkość i martwić się znacznie gorszą widocznością… zwłaszcza w pełnym kasku…
    +++
    Pomyśl o dobrych spodniach np. jeansowych z ochraniaczami na kolana i biodra… no i kurtce… jak zamierzasz regularnie jeżdzić…

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0
    Zdjęcie profilowe Kala
    Kala
    Użytkownik

Wolę pełny kask bo wydaje mi się bezpieczniejszy. Co do ubrań to tak, to jasne choć wiem, że nie dla wszystkich 🙂 ja raczej w drugą stronę, najchętniej jeździłabym opancerzona jak się da, a jakieś normalne ciuchy do pracy w schowku. Nie jestem w stanie zrozumieć ludzi jeżdzących w krótkich spodenkach .

Tą wymianą opon trochę mnie zmartwiliście, ale prawda, że do używanego sprzętu zwykle trzeba dołożyć. Zwłaszcza jak to kwestia bezpieczeństwa.

Ale to fajnie, że polecacie PCX bo to od początku mój faworyt.

A co myślicie o kupowaniu z komisów? Jakoś te skutery tam kiepsko wyglądają,może to kwestia tego że robia słabe zdjęcia i jest ich tam 30 na zdjęciu 😉 Np. samochody preferuję od osób prywatnych i tu też jakoś się tak skłaniałabym , ale ofert od komisów jest dużo więcej.

Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

Przy skuterach jest bardzo podobnie, jak z samochodami… Sprzedawcom w komisach zależy na jak największej marży i na obrocie… Często sprowadzają zwykłe szroty, potem umiejętnie je odpicują i sprzedają relatywnie tanio jako okazje… Trzeba bardzo uważać… Najlepiej jest kupić od wcześniejszego prywatnego użytkownika. Niestety, takich w zakresie 125ccm jest bardzo niewielu…
    +++
    Nie będę Cię namawiał na kask otwarty, jeśli w pełnym czujesz się bezpiecznie. Pamiętaj tylko, że jadąc skuterem musisz mieć przysłowiowe oczy naokoło głowy. Kask powinien więc też zapewniać świetną widoczność i w tym kaski otwarte są bezkonkurencyjne… Co do ciuchów, to obawiam się, że sama szybko zrozumiesz, dlaczego niekiedy skuterowcy jeżdżą w t-shirt’ach… Pełny ubiór, z ochraniaczami zapewnia komfort w praktyce w zakresie temperatury +10C do +20C+22C… powyżej +25C to mordęga… w okolicach +30C… sama pojedziesz (ostrożnie) w t-shirt’cie… ;)))
    Poza tym… to nieziemska przyjemność… 😀

—————————————————
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

ja do jazdy miejskiej kupiłem mojej córce kupilem skuter z zippa bo polecil to moj brat (zajmuje sie skuterami i motorami). za tyle ile masz teraz pieniedzy to bedziesz mogla nawet kupic nowy u nich.

Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

Nie, no kolego @motoludwik… dziewczyna chce kupić audika (prawie nówkę), a ty jej podsuwasz dacię…

—————————————————
    Zdjęcie profilowe Rysio_Misio
    Rysio_Misio
    Użytkownik

Kala napisał*a:
    Chciałabym przeznaczyć na skuter tak do 5000 zł, jednocześnie jednak żeby skuter miał do 5-6lat i tu lista się zawęża. Zależy mi też na porządnej firmie, żadne kymco (adjustment: KYMCO). Nie znam się, i w sumie stąd też wolę pewniejszą markę, patrzę na hondy, yamahy, ew peugeoty.
    Mam 170 cm. Ktoś coś może doradzi?

*
    No właśnie, jeśli kręcisz nosem nawet na nowe KYMCO z salonu to bardzo trudno będzie do ciebie dotrzeć, a jeszcze cokolwiek zmienić ten twój światopogląd na pewne sprawy…
    Ja odpadam z udziału w naprawianiu twojego świata, ale napisz tutaj za niedługo jakieś podsumowanie danego wątku, szczególnie o tym, czego ostatecznie dosiadłaś i jak się popyla po Wa-wie i jej przyległościach… skuterową używką w pełnej zbroi i szczelnym, pełnym kasku. W samym środku kolejnego lata. ;]

„Trzymaj swoje szczęście za włosy, dopóki samo nie wyłysieje.”
    Zdjęcie profilowe Kala
    Kala
    Użytkownik

Rysio_Misio wyczuwam lekką szyderę 😉 nie oczekuję żeby ktoś mi naprawił świat, nie mam takiej potrzeby… Czytałam, że KYMCO są plastikowe i po glebie od razu jest coś połamanego, może nie wszystkie etc, może jakbym zobaczyła na żywo zmieniłabym zdanie. Nie zmienia to faktu, że podoba mi się honda pcx, a mało który skuter jest niewielki i podoba mi się. Takie kobiece podejście.

W sumie na Zippy nie patrzyłam, nie czytałam opinii, dzięki za wskazówkę 🙂 a nuż coś to zmieni.

Napisze jak coś wybiorę i zakupię, może do końca miesiąca uda mi się zamknąć temat.

Co do pełnej zbroi napisałam, że w tym momencie myslę, że tak bym się najlepiej czuła ale wiadomo, że tak nie będę jeździć. na razie chcę kupić kask i kurtkę.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 23 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie