Skrzywiona felga – Inca Sprint 50

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Skrzywiona felga – Inca Sprint 50

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe slawo1199 slawo1199 5 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe saper0422
    saper0422
    Użytkownik

Witam, wracam po dłuższej przerwie 🙂

A więc:
    W pewną kwietniową noc wracałem z kumplem do domu, jechałem ok. 50 km/h.
    No i pewien koleś – narąbany szedł środkiem drogi, a z naprzeciwka jechało auto, na pewno miało długie światła włączone. Sytuacja mnie zmusiła, żeby wjechać w dziurę.
    Dojechałem kawałek dalej i zaczęło skuterem rzucać. Patrze – powietrze zeszło – felga wykrzywiona :
    I teraz pytanie: Czy mogę samemu wyprostować felgę (słyszałem że można to zrobić „młotkowym” sposobem, albo że się jakoś podgrzewa :D), czy da się odkręcić koło bez pneumata, i ostatnie – jeśli już muszę do serwisu jechać, to gdzie jest najbliższy (Mieszkam w okolicach Żywca), ile kosztuje mniej więcej, no i czy są jakieś serwisy co prowadzą takie naprawy… ekhm.. Wysyłkowo.
    Dzięki za odpowiedzi 😀
    Pozdro.

P.S. Dołączam zdjęcie tej felgi 8)

Zdjęcie001.jpg

„Spoglądam śmierci w oczy… Śmiejąc jej się w twarz…”

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Rozumiem że chodzi o tylne koło? Odkręcisz normalnym kluczem oczkowym, albo nasadką, tylko trzeba docisnąć koło do ziemi podczas odkręcania pierwszego obrotu.
    Co do prostowania, felgę z auta prostowałem młotkiem, aluminiową felgę z MZ-tki też, przez drewienko-dało radę, ale ciężko, bo ten stop alu na felgi jest potwornie twardy.
    Aluminiowe felgi naprawiają przy wyjeździe z Krakowa w stronę Wieliczki, pod górę ale nazwy ulicy nie pamiętam.. pytanie czy warto naprawiać felgę do chinolka w profesjonalnym warsztacie? naprawa może okazać się droższa od zakupu nowej.

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Zerkłem na fotkę i powiem Ci, że takie coś miałem w MZ-ecie, naprawiłem i nie było śladu, ale miałem ogumienie z dętką, a w sqcie jest bezdętkowe i może schodzić powietrze, jeżeli po naprawie nie będzie równej powierzchni styku z oponą.

Czytaj
    REKLAMA

Barton daje 400 zł do wykorzystania na akcesoria

Kup motocykl Barton Cafe Racer lub Barton Travel, zarejestruj zakup i skonfiguruj dla siebie pakiet dodatków o wartości 400 zł gratis.
    Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Może poszukaj nową felgę, na allegro?

Zdjęcie profilowe saper0422
    saper0422
    Użytkownik

Tak, jest to tylne koło, na Allegro patrzyłem – są ok. 100 zł…

„Spoglądam śmierci w oczy… Śmiejąc jej się w twarz…”

Zdjęcie profilowe slawo1199
    slawo1199
    Użytkownik

Witam też szukam felgi przedniej do TGB 101S Orion bo moje jest scentrowana szukałem na allegro i nic niema.

proszę o pomoc

Jak by ktoś miał jakiekolwiek informacje proszę pisać tu albo na mojego emalia: slawek12.99.99@o2.pl

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie