! Forum Motorowery Simson w 2013

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Marley Marley 6 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Zipp_Quantum_R
    Zipp_Quantum_R
    Użytkownik

Witam,witam. Tutaj chciałbym się dowiedzieć wszystko co wiecie o simsonkach s51,Enduro,sr50 itd. 😀 Możecie tutaj także zadawać pytania do innych. 😀

Zipp Quantum R ; Romet Kadet M-780 ; Romet Ogar 200
    Zdjęcie profilowe enter1978
    enter1978
    Użytkownik

50ccm bardzo mało pali, za to jest ślamazarny, słaba dynamika brak mocy, za to silnik jest bardzo trwały, z orginalnym zapłonem elektronicznym raczej bezobsługowy, z zamiennikiem modułu raczej wyjeżdża się z domu ale do domu się nie wraca :). Gdzieś po krawężnikach można poskakać wyszaleć się, rama itp nie wrażliwa na złe traktowanie, na krótkie odcinki może być, na dłuższe wypady jest tragiczny, jest potwornie niewygodny , ma za wąskie siedzenie, i seryjnie za niską kierownicę, po przejechaniu 300km po 150km w jedną stronę i 150km z powrotem przez to za wąskie siedzenie dupa mnie bolała że ciężko było usiąść nawet w wygodnym fotelu, a przez za niską kierownicę plecy bolały że jeszcze następnego dnia chodziłem jak kwazimodo. Za niewielkie pieniądze warty polecenia, jeśli cena miałe by przekroczyć 1500zł wolał bym coś nowego z chińszczyzny.

Zdjęcie profilowe Zipp_Quantum_R
    Zipp_Quantum_R
    Użytkownik

😛

Zipp Quantum R ; Romet Kadet M-780 ; Romet Ogar 200

Czytaj
    REKLAMA

Odkryj na nowo motocykle 125 FB Mondial

Poznaj FB Mondial HPS 125. Najbardziej stylowy motocykl na prawo jazdy B.Niezwykła dbałość o detale oraz ergonomiczna pozycję jazdy sprawiają, że jazda jest przyjemnością i sprawia, że każdy może dosięgnąć marzeń. To motocykl, wykonany w duchu klasyki, który zapewnia najwyższe bezpieczeństwo, a dzięki zaawansowanej technologii jest niezawodny.
    Zdjęcie profilowe Marley
    Marley
    Użytkownik

Simson to dobry motor nadal tylko trzeba potrafić jeździć na nim . Simson to przyjemność z jazdy trzeba zmieniać te biegi i można łatwo dzięki temu na tylnie koło się wybić . Nie zamienił bym mojego simsona na skuter (simsona mam skladanego od ramy) bo skuter to zwyczajna nuda i 0 przyjemności z jazdy . Do simsona jak i innych motorów NIE MOŻNA ROBIĆ ŻADNYCH PRZERÓBEK np z 50 poj. Do 125 ponieważ wszystkie części są dopasowane do mocy silnika i po przejechaniu 1000 km silnik ci zwyczajnie zdechnie i cały motor się rozpadnie . ;/

Zdjęcie profilowe CEFA
    CEFA
    Użytkownik

hmm z tym akurat sie nie zgodze na poczatku lat 80 robili z simsonkow
    scigacze na tory chlopaki z klubu. na tloku 70 lub 80 i seryjnym wale smigaly 2sezony gdzie w sezonie z treningami i wyscigami robily letkko 3 tys km a zapierdzielaly po 120 na prostej chyba cos malo wiesz o mozliwosciach simsona(dzis masz zestawy po60 65 70:)dodatkowe kanaly w tloku cylindrze,przerobki zebatek na spid solo lub trial a w tamtych czasach nie bylo mozliwosci sciagniecia jak dzis scigaczka 80 i scigania sie na torze a nielicznych mozna bylo policzyc na palcach jednej reki kto wtedu jezdzil na japonczyku

4T FOREVER

Zdjęcie profilowe Marley
    Marley
    Użytkownik

Może i masz racje ale co do przeróbek to się już tyle nasłuchałem od dziadka który robi motory od 1961 typu simson mz cezet shl wsk itp także co do przeróbek t
    o nie polecam .

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie