Simson SR50 przerywa przy ruszaniu i jeżdzie

Witam , mam problem z simsonem bo gdy go odpalę to jest wszystko wporządku , gdy właczejedynke i ruszam to przerywa i gaśnie , dodam jeszcze że jak go na stopkach postawie i wbijam biegi po kolei to nie przerywa . Zapłon ustawiony jest dobrze , gażnik jest wyczyszczony i wyregulowany , bak czyściłem , mieszankę też dobrą mam . nie wiem co jak i gdzie sprawdzać , jaka tego może być przyczyna ?

jak ustawiasz zapłon to wnioskuje że masz jeszcze na kowadełku i kondensatorze Tak?

na kowadełku mam ustawione na biegu jałowym dodaje gazu to dobrze się zbiera , a na kondensatorze jak ? ale zdaje mi sie że jest dobrze ustawione a to zaczeło sie te przerywanie od ustawienia zapłonu na kowadelku

przerwa na kowadełku 0-4,0-6mm ma się zacząć otwierać jak tłok dochodzi do samej góry ale u ciebie podejrzewam ze kondensator jest do d.py [jego się nie ustawia].

kondensator to też tak myślałem , a cewka zapłonu ? też przepuszczam że mogła się zużyć

Cewka zapłonu?Chodzi ci chyba o butelkową wysokiego napięcia z przewodem do fajki?A może tylko świeca lub fajka lub przewód wn szukaj.