Simson i 2 problemy

Witajcie. Kilka problemów gnębi mnie i mojego rumaka ;). Tak więc:

Od długiego czasu nie odbija mi tylni hamulec przez co muszę go podnosić stopą. Teraz wkurza mnie to tym bardziej, że nawet manulanie jest trudno go odbić ;). Co muszę wymienić? Czyżby sprężynka przy dźwigni hamulca? Jakbyście mogli proszę o linki na Alledrogo.

Simek nie wkręca się do pełnych obrotów. Jeśli odkręci się manetkę do oporu, lub do pewnego poziomu, to chwilę się podusi, a potem obroty się zwiększają, ale jednak nie osiągają maksimum. Wkręca się do pełna tylko kiedy ssanie jest włączone. Co to może być? Kłopotliwe przy ruszaniu kiedy to nie mogę na jednyce dać w pizdu jak już ruszy, przez co ruszanie ze skrzyżowania wywołuje nerwy moje i kierowców :). Kiedyś mnie nawet mnie prawie rozjechali, ale pod moim domem to nic nadzwyczajnego. W tym roku kość siedział u nas w płocie, a w ciągu ostatniego tygodnia były 2 stłuczki ;).

co do hamulca to sprawdź sprężynę pod dźwignią będziesz widział czy odbija jak nie to sprawdź sprężynę na szczękach i jeszcze jedno między szczękami jest taki rozpyhacz jego boki powinny być gładkie najlepiej przejeć go na szlifierce
a co do obrotów to jak się wkręca tylko na sanniu to napewno wina gaźnika (miałem tak w swoim) przeczyść gaźnik pożądnie a jak nie pomoże to w sklepach z piłami motorowymi typu sztil naprzykład mają myjki ultra dzwiękowe za jakies 20 zł ci go przeczyszczą bo w tych gaźnikach a dokładnie w jego kanalikach osadza sie kamień najczęściej jak w zimę simek stoi i nie jest przepalany
myślę ze coś pomogłem a co do hamulca to tak jednoznacznie nieda sie powiedzieć musisz to posprawdzać