Simson czy skuter

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #32479 Reply
    FranceCola
    Użytkownik
    • 17

Witam.
    Co lepiej kupic, Simson enduro czy Skuter chińczyk ?

#32480 Reply
    madi
    Uczestnik
    • 21

ja bym simsona brał…

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#32482 Reply
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77

Pewnie, że Simson.

#32484 Reply
    mistubishi
    Użytkownik
    • 4

raczej simson, a myślałeś o simsonie sr 50?
    zobacz może taki wynalazek jak simson star – automat z silnikiem morini

#32489 Reply
    Suawek
    Użytkownik
    • 32

Simson.

#32493 Reply
    Nocny89
    Użytkownik
    • 8

Simson !

#32499 Reply
    Kosik
    Użytkownik
    • 12

Ja bym wolał nowego chińczyka. Simson Ci się będzie sypał, będzie smierdział itp

#32505 Reply
    Nocny89
    Użytkownik
    • 8

a chińczyki się nie sypią?..
    jeszcze gorzej.!

#32507 Reply
    Paja96
    Użytkownik
    • 3

Ja bym wybrala na twoim miejscu simsona.
    Moj wuja nawet kupuje i restauruje simsony a potem je sprzedaje:) ale to nie w Polsce tylko w Niemczech (mieszka tam)

#32508 Reply
    Pietro
    Użytkownik
    • 9

Simsony są nie przyzwoicie drogie jak na używki z komunistycznej DDR. Brałbym dobrego chińczyka w podobnej cenie, z tym że byłby nowy, praktyczny i dużo dużo lepszy.. Wiem że się powtarzam, ale wolałbym Kingway Martinelli za 2500zł, niż starego Simsona kilka razy remontowanego. Simsony były dobre 30 lat wstecz, to już nie ta epoka…

#32516 Reply
    a123659
    Uczestnik
    • 35

Myślę podobnie jak Pietro. Według mnie to trochę obciach przed kumplami jeździć simsonem w mieście takim jak np. Wawa, chociaż jeżeli się znasz i potrafisz sobie sam wszystko zrobić przy takim simsonku to możesz kupić, tyle, że sam na początku paczyłem za simsonem, lecz odstraszyła mnie cena, wolałem nowego chińczyka :mrgreen:

#32538 Reply
    br3w
    Użytkownik
    • 2

Simson jest dobry do grzebania. Jak trafisz dobrze chinola to tylko olej, gaźnik i filtr do obsługi.

#32563 Reply
    degename
    Uczestnik
    • 8

Ale Simsony były produkowane na inne prędkości. Tam wtedy można było jeździć 70 km/h motorowerem. Ma bardzo miękkie zawieszenie i wygodnie się nim jeździ po naszych drogach. Jeśli lubisz motocykle a nie skutery to na początek będzie dobry. Jednak 2T to wrażliwa konstrukcja i mimo że produkowany w tamtych latach potrafi się psuć. Zwłaszcza takie pierdoły jak gumy czy kable. Jednak jeśli kupisz i będziesz dbał – przez 20 tys km będzie pracował bez awaryjnie.

Sam musisz rozważyć co chcesz mieć. Bo fajnie jest brać skuterki, zwłaszcza 4T i mieć jeszcze trochę mocy w zanadrzu.

Jeśli chodzi o tuning są dostępne przyzwoite cylindry tuningowe jak i silniki o poj. 70 cm3 z elektronicznym zapłonem. Bardzo fajna rzecz. Jeździłem takim ale z większym gaźnikiem i membraną – 90 km/h bez problemu. A jeszcze jak trafisz na takiego w stanie oryginalnym – po prostu piękny klasyk. 🙂

#32565 Reply
    FranceCola
    Użytkownik
    • 17

No ja własnie jestem nie zdecydowany, bo motrzebują „mocnego” motoru, którym mógłbym wjechać na piach czy do lasu na ryby. Jednak nie wiem jak z awaryjnoscia, bo niektórzy mówią ze Simson to solidna maszyna i przejedzie więcej i dłużej posłuży niż nie jeden chińczyk…

#32566 Reply
    degename
    Uczestnik
    • 8

Simson nie nadaje się do lasu, może inaczej – na pewno to nie będzie cross, nie ma na co liczyć, niestety ma za słabą ramę na coś takiego. W standardzie 3,5 KM więc powinno starczyć. Skąd jesteś?

#32574 Reply
    FranceCola
    Użytkownik
    • 17

No wiem, 🙂 Nie chodzi mi o taka jazdę jak cross lub quad po lasach, tylko spokojną jazdę przez zwykłą drogę w lesie. 🙂
    Zamosć

#32890 Reply
    Pietro
    Użytkownik
    • 9

Miałem kilka Simsonów i powiem Ci, że w każdym z kołami 16 cali, czyli S-50, S-51, KR-50, w tylnym kole notorycznie pękają szprychy, co jest bardzo irytujące.

#58777 Reply
    TheMiqlaq
    Użytkownik
    • 58

Sam posiadam Simsona S51 i na niego nie narzekam :). Po dokonaniu kilku napraw egzemplarz z 1986 zasuwa aż miło. Simsona można kupić za nieco ponad 2 000 na Allegro, a chiński skuter może być droższy, a napewno nie da ci tyle radości z jazdy, którą dają biegi w Simsonach. Cudowne maszyny.

#58797 Reply
    dychul
    Uczestnik
    • 8

Ryglos napisał:

Myślę podobnie jak Pietro. Według mnie to trochę obciach przed kumplami jeździć simsonem w mieście takim jak np. Wawa
    Ryglos bredzisz jak potłuczony. Ja jeżdżę po Warszawie Jawką 50 i nikt nie dał mi powodów, że to obciach. Za przeproszeniem g#$*o kogo obchodzi czym jeżdżę. Takie wyśmiewanie się kolegów jest na poziomie szkoły podstawowej. Syn który ma 14 lat mówi, że w gimnazjum już nikt z nikogo się nie naśmiewa z niczego. Ja jestem zdania, że Simson to dobra szkoła na rozpoczęcie przygody z motocyklami. Jeśli jeszcze ktoś ma zacięcie do grzebania to już w ogóle super. Części są szeroko dostępne i dobrej jakości z Niemiec. Oczywiście za dobry egzemplarz mniej jak 3,5 tys. nie zapłacisz. Ostatnio zwróciło moją uwagę to ogłoszenie. http://allegro.pl/simson-s51-simson-enduro-simson-schwalbe-i2318433774.html

#58798 Reply
    dychul
    Uczestnik
    • 8

Do kopania po lasach Simek nie nadaje się.Do tego tylko i wyłącznie jakiś kros lub coś co kiedyś przypominało jakiś motor i ma iść na dobicie.

#58800 Reply
    Pietro
    Użytkownik
    • 9

dychul napisał:

Ryglos napisał:
    Myślę podobnie jak Pietro. Według mnie to trochę obciach przed kumplami jeździć simsonem w mieście takim jak np. Wawa
    Ryglos bredzisz jak potłuczony. Ja jeżdżę po Warszawie Jawką 50 i nikt nie dał mi powodów, że to obciach. Za przeproszeniem g#$*o kogo obchodzi czym jeżdżę. Takie wyśmiewanie się kolegów jest na poziomie szkoły podstawowej. Syn który ma 14 lat mówi, że w gimnazjum już nikt z nikogo się nie naśmiewa z niczego. Ja jestem zdania, że Simson to dobra szkoła na rozpoczęcie przygody z motocyklami. Jeśli jeszcze ktoś ma zacięcie do grzebania to już w ogóle super. Części są szeroko dostępne i dobrej jakości z Niemiec. Oczywiście za dobry egzemplarz mniej jak 3,5 tys. nie zapłacisz. Ostatnio zwróciło moją uwagę to ogłoszenie. http://allegro.pl/simson-s51-simson-enduro-simson-schwalbe-i2318433774.html

dychul 5 lat temu sprzedałem takie Schwalbe KR50, za 200 i Jawkę 20p za 800zł 😉
    Mam jeszcze na pozbyciu 2szt. Simsona SR4 i Jawę 555, ale za 555, będę chciał tyle co za Simsona z linku. Są jeszcze u mnie dwie Cezety 175cc, 450 i 487 z 1962 i 1986 roku. Trzeba będzie wystawić na allegro 🙂

#58805 Reply
    madi
    Uczestnik
    • 21

bierz simsona to jest sprzęt 🙂
    a o naśmiewaniu dychul dobrze napisał

Pietro rezerwuję 555 🙂

#58819 Reply
    dychul
    Uczestnik
    • 8

Mam jeszcze na pozbyciu 2szt. Simsona SR4 i Jawę 555, ale za 555, będę chciał tyle co za Simsona z linku. Są jeszcze u mnie dwie Cezety 175cc, 450 i 487 z 1962 i 1986 roku. Trzeba będzie wystawić na allegro 🙂

Pietro ja nie pozbyłbym się takich sprzętów w życiu. Jak przychodzi sezon swędzi mnie ręka aby zakupić kolejnego antyka. Niestety kłopoty lokalowe i chroniczny brak kasy skutecznie mnie hamują w moich planach. Ale taki Schwalbus z ostatniego wypustu to istna piękność.

#58829 Reply
    a123659
    Uczestnik
    • 35

Po kij odkopujecie temat sprzed 7 miesięcy? Poza tym wtedy inaczej troche myślałem, ostatnio miałem ofertę simsona w małych pieniądzach. Gdyby nie to że jestem z kasą na – to bym brał, choćby do przejażdżek, bo bardzo fajna maszyna. Chińczyk z nią według mnie nie ma szans.

#58927 Reply
    Pietro
    Użytkownik
    • 9

madi napisał:

bierz simsona to jest sprzęt 🙂
    a o naśmiewaniu dychul dobrze napisał
    Pietro rezerwuję 555 🙂

Nie ma sprawy, bo już nie mam gdzie trzymać tych sprzętów. Moja Jawa 555 ma przejechane 5tyś.km, po babci, 100% oryginał. W takim stanie to naprawdę kolekcjonerski rarytas 🙂

#102633 Reply
    Marley
    Użytkownik
    • 0

Nie wiem jak wasze ale mój simson jest jak cross wszędzie nim jeżdżę po drogach polnych lasach wszędzie nic mi się nie dzieje . Jakbym jeździł skuterem po lesie to by się zawiesił na 1 górce plastki porysowały itp . Rama jest wytrzymała nie miałem żadnej awarii jak narazie (simsona mam skladanego od ramy 3 biegowego) .

#102678 Reply
    matol1798
    Użytkownik
    • 27

Brawo za odkopanie starego tematu.

#103139 Reply
    exemor
    Użytkownik
    • 3

Tylko Simer 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Simson czy skuter