Simpli- Tuning Skutera 2T

Witam. Nastawiam się na tuning mojego skuterka.
Od czego zalecacie tuning (na większy v max) silnika 2-suwowego?

Wydech i cylinder 70 cc to podstawa

Nie mam dużo pieniędzy na dzisiaj. Głównie chodzi mi o wzrost prędkości maksymalnej, za niewielką cenę.

Zastanawiałem się na Multivar Malossi- cały zestaw oryginalny
Tylko tłumik jaki do niego dobrać żeby elementy ze sobą współgrały.

Ktoś się wypowie?

Mulitvar to bardzo dobry wybór, do serii najlepszy będzie Leo ZX.

Właśnie się zastanawiałem (czyt. przeglądałem oferty) nad LeoVince ZX
lub LeoVince TT, tylko który da żądany efekt.
Tuning planuję rozpocząć po wakacjach, na koniec sezonu. Do tego czasu idę do pracy i zbieram pieniążki

UP.
Sory za dubla.

Chcę osiągnąć minimum 75 km/h. Seria odblokowana mojego modelu leci ok.
60-65 km/h. Myślę, że Multivar da ok 10-15 km/h. Tylko bardziej nastawiam się na Stunt, dlatego szukam tłumika, który będzie "ciągnął z dołu" na fabrycznym cylku.
Po wymianie wariatora na Multivar oraz Tłumika na LeoVince TT/ZX- sprzęgło, czy Wałek ?

To chcesz v max czy pod stunt? bo moim zdaniem do stuntu powinno raczej dawac się setup na przyspieszenie :)

TT to lipa, bierz sprawdzonego ZX-a. Właśnie leo jest niskoobrotowy- ciągnie od dołu. Potem licznikowe 80km/h jak go rozbujasz powinieneś zrobić. Następnie pomyśl o pasku markowym wzmacnianym. Wyregulujesz mu start sprężyną centralną i sprężynkami o odpowiedniej twardości, szkoda kasy na sprzęgła itp..

Stuntem się jaram jak cyganka tobołkiem. Taki suchy żart.
A więc do sedna. Myślę, że Stunt sobie odpuszczę, bo mam w planach kupić crossa 250ccm Diabolini. Nada się w teren i do trenowania Wheelie :D
Więc zostaje tylko V-max. Mam troszkę za wolny skuter. Kuzynek swoim Kingwejem Koyot czy coś takiego pomyka 80 licznikowe. Do 60-65 mój jest pierwszy. Potem role się odwracają. Rozebrałem cały skuter, sprawdzając tulejki itp. Nic nie ma wszystko w porządku. Skuter w pełni odblokowany. Chcę, aby poleciał te 75km/h fajnie by było więcej.
Tyle myślę, że mi starczy. Nie chcę też powiększać spalania maksymalnie do 4l. Chodzi mi głównie o zapas prędkości przy wyprzedzaniu.
Myślę, że wypracowanie czas zakończyć.
Dzięki i zapraszam do dalszych konwersacji :D

refresh.