Silnik stuka i bierze olej

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle 125 Silnik stuka i bierze olej

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Veeri Veeri 3 tygodnie, 4 dni temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #686831 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Veeri
  Veeri
  Użytkownik
  • Postów: 21

  Silnik zaczął stukać na wale (lecz łożyska wału są w porządku i nie ma luzów) i zaczął też brać olej do komory spalania. Silnik 139fmb z kitem 110cc. Jaka może być przyczyna?

  #686855 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Szumek811
  Szumek811
  Użytkownik
  • Postów: 649

  Zapewne zakładając ten kit 110ccm nie zmieniłeś wału na wzmocniony i teraz masz rozwalone łożysko stopy korbowodu. Wał do wymiany.

  Nie pomagam na priv 😉
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #686861 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Veeri
  Veeri
  Użytkownik
  • Postów: 21

  Właśnie wał był wymieniany bo był moim największym podejrzanym. Miał drobne luzy na korbowodzie (ale miał przejechane ponad 1000km). Były one na pewno w granicach tolerancji. Wał wymieniony na nowy i po pierwszym uruchomieniu silnik wciąż się tłucze i w dodatku po chwili pracy zaczął brać olej.

  #686863 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Veeri
  Veeri
  Użytkownik
  • Postów: 21

  Tłok nie ma kolizji z zaworami
  Dźwięk stukotania bierze się z wnętrza silnika. Zauważyłem podczas zakładania sprzęgła, że podczas obracania wału ręką lekko słychać tak jakby uderzenie i czuć to. A wał jest nowiutki, nie wiem co mogło paść.

  #686968 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Veeri
  Veeri
  Użytkownik
  • Postów: 21

  Odpaliłem dziś silnik. Na wolnych obrotach stuka. Na wyższych nie. W pewnym momencie po puszczeniu sprzęgła słychać było taki dźwięk jak na filmie (tylko że na filmie silnik kręcony był kopniakiem): https://youtu.be/vV0wJ3FC8MM
  Co może wydawać taki dźwięk? Dodam że na pewno nie jest to sprzęgło gdyż przeprowadziłem niedawno próbę zdejmując sprzęgło, uruchamiając silnik (a więc odłączając skrzynię i samo sprzęgło) i silnik nadal stukał. Przy zakładaniu sprzęgła i kręceniu wałem było czuć dziwne stuki.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

  W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
Odpowiedz do: Silnik stuka i bierze olej
Informacje o Tobie: