Silnik pomocy !!!

po krótkiej jeździe skuterem silnik się nagrzewa sprawdzałem oleje są i nie wiem o co chodzi on ma się tak nagrzewać czy coś jest nie tak proszę o pomoc???

Ale sie rozpisałeś. Jaki skuter jaki silnik , jakie chłodzenie? Jaką ma temperaturę?

Optymalna temp pracy to 90 stopni Celsjusza. Oczywiście temp może wzrastać przy małym chłodzeniu i jeździe w korkach. Skuter jest przystosowany do jazdy po mieście ale nie po podwórku gdzie będzie się grzał bardziej.

skuter nieznany tak za bardzo majestic hero winner 75 ccm chłodzenie cieczą temperatury to nie wiem

i chciałbym się jeszcze spytać jaki olej trzeba do silników wlewać 2t

do silnikow 2t leje sie olej tylko do mieszanki najlepiej syntetyka.

Jak sie grzeje to traci na mocy? Jak masz chlodzony ciecza to zapewne masz tez termometr

Do skuterów leje się olej do skuterów, a nie do motocykli. Najlepiej skuterom służy półsyntetyk (według mnie) ale wiele osób poleca syntetyczny (mi silnik chodził na nim miękko i mniej się grzał).

rafcio1117 napisał:

po krótkiej jeździe skuterem silnik się nagrzewa sprawdzałem oleje są i nie wiem o co chodzi on ma się tak nagrzewać czy coś jest nie tak proszę o pomoc???

No rzeczywiście dziwne że silnik się nagrzewa :p Wolałbyś aby był cały czas zimny ?

Kapuchon napisał:

rafcio1117 napisał:
po krótkiej jeździe skuterem silnik się nagrzewa sprawdzałem oleje są i nie wiem o co chodzi on ma się tak nagrzewać czy coś jest nie tak proszę o pomoc???

No rzeczywiście dziwne że silnik się nagrzewa :p Wolałbyś aby był cały czas zimny ?

Może myśli, że silnik powinien być coraz zimniejszy? :P Ciekawe jaki pojazd mechaniczny się nie "grzeje"

Kisiu1981
Dlaczego sądzisz, że lepszy jest pół syntetyk? Bo łatwiej przegrzać silnik?