Silnik gaśnie po zmianie cylindra na 70 ccm.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Silnik gaśnie po zmianie cylindra na 70 ccm.

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe mercel1 mercel1 6 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe mercel1
    mercel1
    Użytkownik

Witam, mam problem ze skuterem Kingway Euroboy 2t 2008r., 2 miesiące temu założyłem do niego większy cylinder z 50 ccm na 70 ccm. Od tego czasu był poprawnie docierany wszystko działało sprawnie jednak, gdy jedzie się nim dłużej lub sprawdza prędkość maksymalną ok. 70 km/h silnik gaśnie, lecz po ponownym odpaleniu jedzie dalej, dzieje się tak zazwyczaj przy zmniejszaniu prędkości (delikatnym puszczaniu manetki), przed zgaśnięciem nie traci mocy. Nie wiem co mogło się z nim stać bo problem ten pojawia się od kiedy zmieniłem cylinder.

Zdjęcie profilowe kuba90876
    kuba90876
    Użytkownik

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe Filippo73
    Filippo73
    Użytkownik

Masz za małą dyszę, lub gaźnik. Jak jeździsz spokojnie, mieszanka paliwowo powietrzna jest ok. W momencie wkręcenia silnika na większe obroty, do cylindra dostaje się za mało paliwa i przegrzewa się

Zdjęcie profilowe szef_ff
    szef_ff
    Użytkownik

Za mała dysza główna. Możesz minimalnie zdławić puszkę filtra powietrza albo podnieś max iglicę lub wymienić dyszę na 70 lub 75. Podejrzewam ze masz gaźnik ze ssaniem które ma naciągnięty gumowy kapturek ocieplający. Tam prawdopodobnie masz dyszę 60 lub 68.

mercel1
    Użytkownik

Dzięki za odpowiedź, jednak jaki gaźnik będzie pasować do chińskiego cylindra 70 ccm w skuterze 2t.

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Zdjęcie profilowe szef_ff
    szef_ff
    Użytkownik

taki jak masz. dysza kosztuje max 10 zł. Wymiana jest prosta. Nie ma sensu zmieniać gaźnika jeżeli dobrze odpala i wkręca się na obroty

mercel1
    Użytkownik

Dzięki za odpowiedź, wymienię dysze i odpisze jak działa.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie