! Forum Skutery Silnik 137QMB

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Spider Spider 1 lat, 2 miesiące temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe mariuszgluch
    mariuszgluch
    Użytkownik

Witam,

mam Rometa RXL 4T 2018 – posiada on silnik 137QMB, to nie błąd. Nie ma do niego części praktycznie.
    Ktoś coś o nim słyszał i może powiedzieć coś więcej? Pytam bo w salonie gdzie kupowałem, próbowali wcisnąć cylinder do 139QMB i mieli zagwozdkę czemu nie pasuje.

Zdjęcie profilowe Spider
    Spider
    Użytkownik

Eee tam, nie jest tak źle. China to China. Oni nie komplikują sobie życia bez potrzeby (czytaj. kiedyś u nas: Syrena-Warszawa-Żuk-Tarpan). Mniejszy *garnek* to nadal tylko… cylinder o nieco mniejszej pojemności. Można sobie podmienić… *in plus*. Ważne są tutaj: wysokość cylindra, skok wału korbowego, wysokość głowicy, długość szpilek karteru, ilość ogniw łańcucha rozrządu oraz sam wał rozrządu, koniki ku temu, etc. Oraz (być może) nadlew aluminium w karterach (bez rozwiercenia nie poszalejesz z nieco większą pojemnością). To tak po krótce. Słowem, masz troszku tam *pokombinowane*. Ale tak… *ino-ino*, bo to nadal… seryjna China. Szukaj diagramów w necie… engine 139qmb, engine 137qmb, etc. Taka to moja rada. :*)

Eee. 😛

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie