Siemata skuteromotorowcy mały problem ze skuterkiem oczywiście chińczyk

Witajcie mam mały problem jakiś czas temu zakupilem sobie chińczyka 12latka latał bardzo ładnie jak na swój wiek lecz wczoraj koleżka uraczyl mnie filtrem stożkowym mowie a zmienie wszystko ładnie było i chodziło do momentu jak w trakcie jazdy przejechalem jakieś 2km ale nie wiem w którym momencie zlecial zawrocilem do domku bez filtra założyłem stary i zaczął się problem przyspiesza do 50ale czuć ze ma ciężko potrafi się przydusic i nie reaguje na gaz i gaśnie. Ponowne odpalenie bez problemu i chwila jazdy i znowu. Wcześniej po spuszczeniu gazu ładnie się toczył a teraz jak by chamowal. Jakieś pomysły?

W spalaniu chodzi o odpowiednia mieszankę paliwowo-powietrzną. Dlatego filtr powietrza nie jest po prostu siateczką z oczkami 1 cm x 1 cm tylko gęstą gąbką, która ma odsiewać zanieczyszczenia poprzez ich wyłapywanie na lepkim preparacie, którym się je pokrywa i stawiać opór by przepuszczać w danej jednostce czasu w miarę stała ilość powietrza. W momencie jak zleciał filtr do gaźnika dostawało się więcej powietrza niż powinno w dodatku nie filtrowanego, włącznie z pyłem, drobinami piasku, liści itp. Mogło tam wlecieć coś co przytkało dysze i inne kanały gaźnika. Musisz go wymontować i wyczyścić a następnie na nowo ustawić z doczepionym szczelnie filtrem powietrza. Daj sobie spokój z filtrami stożkowymi, standardowy jest odpowiedni. Każda nieszczelność w kolektorze dolotowym, filtrze powietrza czy innych przewodach dostarczających paliwo/powietrze oznacza nierówną pracę, problemy z zapalaniem, gaśnięcie silnika, falujące obroty itd.