siema

mam problem z zippem vega jak odpali daje mu lekko gazu to jedzie a jak daje cały gaz to słabnie mu moc

Pewnie gdzieś dostaje powietrze, sprawdz uszczelki pod króćcem,głowicą.

Pewno może być wiele przyczyn. Np za niski poziom paliwa w komorze pływakowej gaźnika. A filtr powietrza masz oryginalny (z blokadami?) Może przy wysokich obrotach dostaje za dużo powietrza a za mało paliwa?

Sprawdź szczelność króćca ssącego. Zobacz czy wężyk który idzie od króćca do zaworka paliwowego nie jest nigdzie przerwany albo dziurawy. Sprawdź też czy nie poluźniła Ci się opaska która ściska rurkę od filtra powietrza przy gaźniku a przy okazji zobacz czy niej jest pęknięta. jeśli masz dwa wężyki przy króćcu ssącym sprawdź tez ten drugi który idzie do takiego czegoś gdzie się łączy z takim grubym wężykiem od pokrywy zaworowej. (nie wiem jak to się nazywa) Sciśnij to do czego są podłączone te wężyki. U mnie w Zipie Otisie było tak, że jakimś cudem się troche rozszczelniło to takie rozdzielenie czy jak to się nazywa gdzie te węzyki się łączą ( takie czarne okragłe coś, zawieszone na gumie przy ramie) i wtedy łapał lewe powietrze. Dopiero jak to ścisnąłem i się zamknęło bo było słychać trzask zatrzasków to skuter przestał łapać lewe powietrze.