Gdzie wlewać płyn hamulcowy i jak go odpowietrzyć

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery, Motorowery i Motocykle Zipp Gdzie wlewać płyn hamulcowy i jak go odpowietrzyć

Ten temat zawiera 17 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe PC_user_out PC_user_out 6 lata temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #177636 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe lipski945
  lipski945
  Użytkownik
  • Postów: 13

  SIEMA wszystkich . Chcialem się zapytać gdzie się wlewa olej do hamulca przedniego i jak go odpowietrzyć .

  #177638 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Damork
  Damork
  Użytkownik
  • Postów: 170

  1. Nigdzie, w hamulcach hydraulicznych nie używa się oleju.
  2. Usuwając bąbelki powietrza z przewodów hamulcowych przy użyciu manetki i znajdującego się na zacisku hamulcowym odpowietrznika.

  Bonus – wpisz sobie to pytanie w Youtube, wideoporadnik zobaczysz.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

  Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
  #177700 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Rurek
  Rurek
  Użytkownik
  • Postów: 179

  Damork napisał:

  1. Nigdzie, w hamulcach hydraulicznych nie używa się oleju.

  już nie bądź taki czepialski, nie wiem czy jesteś na forum żeby komuś pomóc czy podokuczać. Tak trudno się domyślić że chodzi koledze o płyn hamulcowy?

  W hamulcach jest zbiorniczek wyrównawczy przy klamce. Taka jakby mała skrzyneczka zakręcana na śruby. Powinno być napisane jaki płyn pasuje (np DOT4) odpowietrzanie jest dość trudne. Sam chciałem kiedyś wymienić i średnio mi to wyszło :///
  <edit> tak na przyszłość zadbaj o jakiś poprawny tytuł bo nikt Ci nie odpisze

  #177708 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 2 986

  Forum to miejsce do dyskusji, a nie Społeczna Pomoc Techniki Skuterowej. Skąd wiesz, że ten rzeczony ancymon nie chce wlać oleju silnikowego do układu hamulcowego? Chcesz wymagać od odpowiadających w tematach to zacznij wymagać od zakładających tematy, bowiem napisanie kilku zdań poprawnie i z sensem to naprawdę nie jest wielki wysiłek.

  #177709 Odpowiedź

  panczo
  Użytkownik
  • Postów: 192

  lucek71 twoje mądrowanie się przypomina mi twojego bliźniaka,czekaj jak on się nazywał,a smerf ważniak 😀 a forum jest właśnie od tego żeby sobie pomagać w naprawach,wyborze skutera itd,po to między innymi jest stworzony dział SERWIS,wiem że ciężko ci to ogarnąć i z tym żyć że nie każdy pisze poprawnie ale tak już jest.A że brak wiedzy na temat skuterów i ich mechaniki nadrabiasz wytykaniem błędów ortograficznych i źle z formułowanych zdań to już inna bajka.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

  Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

  #177711 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 2 986

  Kto Ci takich bzdur naopowiadał? Rozumiem, że Ty nie znasz się na niczym innym tylko na serwisowaniu i nie umiesz się nawet poprawnie wypowiedzieć oraz bardzo Ci przeszkadza wytykanie zaległości wiedzy, którą powinieneś nabyć w podstawówce, ale to nie mój problem. O moją wiedzę na tematy techniczne nie musisz się martwić, swoje pierwsze Kymco serwisowałem w większości sam, ale wiesz to jest wyższa półka niż chiński szrot, więc nie trzeba było w tym non stop grzebać.

  #177713 Odpowiedź

  panczo
  Użytkownik
  • Postów: 192

  Chłopcze drogi ty i twoje pierwsze kymco,jakie to banalne:D szit to szit właśnie kończę fzr 1000 z 88r nie zajmuję się tylko chinolami.Co do mojej wiedzy mi wystarcza a tobie polecam lekturę [co to jest dysleksja]

  #177714 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 2 986

  Żadna dysortografia czy dysleksja nie usprawiedliwia pisania jak analfabeta, na maturze ludzie z takimi problemami mają ciut więcej czasu, żeby się zastanowić nad pisownią, nikt nie macha ręką i nie mówi „on tak ma, może pisać jak chce – jest chory”. Nie pracujesz nad sobą to Twój problem, poczytaj sobie o Netykiecie i nie usprawiedliwiaj siebie i innych, tylko się postaraj pisać z sensem, to nikt się nie będzie czepiał.

  #177716 Odpowiedź

  panczo
  Użytkownik
  • Postów: 192

  No naprawdę Ważniak,”nie chce mi się z tobą gadać” nie czytaj moich postów i na nie nie odpowiadaj,jak tak strasznie jesteś zadufany w sobie a tu forum dla ciebie
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCAQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.polszczyzna.fora.pl%2F&ei=M6E7VL2bFsXmywOysYGAAg&usg=AFQjCNHkYPkdXrwGUguxBtxrYzYxamkY8w&bvm=bv.77161500,d.bGQ

  #177717 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 2 986

  Tylko po co te docinki? Ja nie piszę, że jesteś Głupek, więc i Ty sobie daruj…

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)
Odpowiedz do: Gdzie wlewać płyn hamulcowy i jak go odpowietrzyć
Informacje o Tobie: