Serwis i części zamienne romet.

Witam. Byłem dziś w sklepie ze skuterami itd (punkt oznaczony jako dystrybutor Rometa) z pytaniem o motocykle 125ccm Rometa. Pan sprzedawca powiedział mi że nie sprowadza sprzętu tej marki ponieważ jest problem z częściami zamiennymi (np. gdy trzeba naprawić coś na gwarancji), Twierdzi,że gdy dzwoni za częściami to dostaje odpowiedź w stylu "nie mamy" itp. Czy rzeczywiście jest z tym problem czy to tylko wymysł tego Pana??

Romet to nie jest jakiś nadzwyczajny wynalazek, żeby części do niego szczególnie odbiegały od innych chińskich urządzeń... Różnica może być np. w plastikach... Myślę, że Cię wkręca...
Jedyny powód jaki może być, to to - że musi zamawiać części u konkretnego dostawcy i ten dostawca nawala... innego nie widzę... ;)))

powód moze być taki ze nie ma w tym interesu bo romet gwarancji nie wytrzymuje?

No wiesz Paci, ale koszt gwarancji jest po stronie importera, a nie dystrybutora. Tyle tylko, że zapewne zmuszają serwisantów do napraw wyłącznie dostarczanymi przez siebie częściami... Wtedy części mogą przychodzić nieregularnie...
Ludzie sami sobie szykują kłopoty... :(((

Inne chińczyki wytrzymują? Miał np.Zippa na stanie

No to pozostaje już tylko jeden powód... Jak nie wiadomo o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze... Prowizje im schlastali... ;)))

Waszym zdaniem opłaca się kupić coś z Rometa (125) np. K 125 -chociaż nie wiem czy w tym roku je w ogóle produkują albo Zetke? Ponoć mają dość dobre silniki.

oczywiście że się opłaca jak się nie ma na yamahe a z tym ze gwarancji nie wytrzymuje to sobie jaj robiłem,podstawa po zakupie klucze w rękę i jedzie z poprawkami, podkładkami itd bo są niechlujnie złożone.
mi osobiście romet division 125 w golasie i czarny ale ich z ceną pogieło
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS9TgWGDQS43LmXMSLp8x1Al-xou0Xos5eydp8v6ecohhLkQvYY

Wolę coś klasycznego ;) Problem tylko w tym że bez zakupu na raty niczego nie kupię :D. Te 125-tki dadzą radę w 2 osoby ? i czy przeglądy serwisowe są płatne?

Tak dadzą radę w 2 osoby,Tak przeglądy serwisowe są płatne.

po pierwsze nie ma katalogu części zamiennych do Rometa.
po upływie gwarancji jest tragedia.
mam Maxa 125 w czerwcu kończy mi się gwarancja i nie mam zamiaru płacić za naprawy.
np.wymiana żarówki gdzie koszt zakupu 10zł robocizna 90!
tyle w tym temacie

No, niefajnie to wygląda, ale cóż... żarówka tania, bo pewnie chińska... robocizna droga... bo na czymś muszą zarobić... ;)))

bez przesady, robota jest robota - czy w chińskim czy świńskim to ten sam czas. To że jakaś uszczelka kosztuje 2,50zł to nie znaczy że jej wymiana to nie jest 1,5h zabawy.

Wombat napisał:

bez przesady, robota jest robota - czy w chińskim czy świńskim to ten sam czas. To że jakaś uszczelka kosztuje 2,50zł to nie znaczy że jej wymiana to nie jest 1,5h zabawy.

i tu masz racje i cię nawet pochawalę:D
uszczelniacze wału do chinola 4t 9.90 a roboty ho,ho,ho

dzozef99 napisał:
...nie mam zamiaru płacić za naprawy. Np.wymiana żarówki gdzie koszt zakupu 10zł robocizna 90!...

.
No wieeeesz...... jechać do serwisu żeby wymienić żarówkę to proszenie się samemu o koszta. Do serwisu można jechać z czymś poważnym ale nie z taką - za przeproszeniem - pierdołą.