Serwis i części zamienne romet.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #186194 Reply
    Castus
    Użytkownik
    • 1
    • 4Postów:

Witam. Byłem dziś w sklepie ze skuterami itd (punkt oznaczony jako dystrybutor Rometa) z pytaniem o motocykle 125ccm Rometa. Pan sprzedawca powiedział mi że nie sprowadza sprzętu tej marki ponieważ jest problem z częściami zamiennymi (np. gdy trzeba naprawić coś na gwarancji), Twierdzi,że gdy dzwoni za częściami to dostaje odpowiedź w stylu „nie mamy” itp. Czy rzeczywiście jest z tym problem czy to tylko wymysł tego Pana??

#186197 Reply
    Druid
    Uczestnik
    • 0
    • 2 876Postów:

Romet to nie jest jakiś nadzwyczajny wynalazek, żeby części do niego szczególnie odbiegały od innych chińskich urządzeń… Różnica może być np. w plastikach… Myślę, że Cię wkręca…
    Jedyny powód jaki może być, to to – że musi zamawiać części u konkretnego dostawcy i ten dostawca nawala… innego nie widzę… ;)))

#186198 Reply
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 814Postów:

powód moze być taki ze nie ma w tym interesu bo romet gwarancji nie wytrzymuje?

#186202 Reply
    Druid
    Uczestnik
    • 0
    • 2 876Postów:

No wiesz Paci, ale koszt gwarancji jest po stronie importera, a nie dystrybutora. Tyle tylko, że zapewne zmuszają serwisantów do napraw wyłącznie dostarczanymi przez siebie częściami… Wtedy części mogą przychodzić nieregularnie…
    Ludzie sami sobie szykują kłopoty… :(((

#186203 Reply
    Castus
    Użytkownik
    • 1
    • 4Postów:

Inne chińczyki wytrzymują? Miał np.Zippa na stanie

#186206 Reply
    Druid
    Uczestnik
    • 0
    • 2 876Postów:

No to pozostaje już tylko jeden powód… Jak nie wiadomo o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze… Prowizje im schlastali… ;)))

#186207 Reply
    Castus
    Użytkownik
    • 1
    • 4Postów:

Waszym zdaniem opłaca się kupić coś z Rometa (125) np. K 125 -chociaż nie wiem czy w tym roku je w ogóle produkują albo Zetke? Ponoć mają dość dobre silniki.

#186208 Reply
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 814Postów:

oczywiście że się opłaca jak się nie ma na yamahe a z tym ze gwarancji nie wytrzymuje to sobie jaj robiłem,podstawa po zakupie klucze w rękę i jedzie z poprawkami, podkładkami itd bo są niechlujnie złożone.
    mi osobiście romet division 125 w golasie i czarny ale ich z ceną pogieło
    https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS9TgWGDQS43LmXMSLp8x1Al-xou0Xos5eydp8v6ecohhLkQvYY

#186213 Reply
    Castus
    Użytkownik
    • 1
    • 4Postów:

Wolę coś klasycznego 😉 Problem tylko w tym że bez zakupu na raty niczego nie kupię :D. Te 125-tki dadzą radę w 2 osoby ? i czy przeglądy serwisowe są płatne?

#186219 Reply
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 814Postów:

Tak dadzą radę w 2 osoby,Tak przeglądy serwisowe są płatne.

#186581 Reply
    dzozef99
    Użytkownik
    • 6
    • 22Postów:

po pierwsze nie ma katalogu części zamiennych do Rometa.
    po upływie gwarancji jest tragedia.
    mam Maxa 125 w czerwcu kończy mi się gwarancja i nie mam zamiaru płacić za naprawy.
    np.wymiana żarówki gdzie koszt zakupu 10zł robocizna 90!
    tyle w tym temacie

#186585 Reply
    Druid
    Uczestnik
    • 0
    • 2 876Postów:

No, niefajnie to wygląda, ale cóż… żarówka tania, bo pewnie chińska… robocizna droga… bo na czymś muszą zarobić… ;)))

#186589 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 492Postów:

bez przesady, robota jest robota – czy w chińskim czy świńskim to ten sam czas. To że jakaś uszczelka kosztuje 2,50zł to nie znaczy że jej wymiana to nie jest 1,5h zabawy.

#186590 Reply
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 814Postów:

Wombat napisał:

bez przesady, robota jest robota – czy w chińskim czy świńskim to ten sam czas. To że jakaś uszczelka kosztuje 2,50zł to nie znaczy że jej wymiana to nie jest 1,5h zabawy.

i tu masz racje i cię nawet pochawalę:D
    uszczelniacze wału do chinola 4t 9.90 a roboty ho,ho,ho

#186724 Reply
    Berg
    Uczestnik
    • 45
    • 817Postów:

dzozef99 napisał:
    …nie mam zamiaru płacić za naprawy. Np.wymiana żarówki gdzie koszt zakupu 10zł robocizna 90!…

.
    No wieeeesz…… jechać do serwisu żeby wymienić żarówkę to proszenie się samemu o koszta. Do serwisu można jechać z czymś poważnym ale nie z taką – za przeproszeniem – pierdołą.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Serwis i części zamienne romet.
Twoje informacje:

Back to top button