Satelis 125.

Wysłany: Wto 21:01, 01 Paź 2013 Temat postu: Dwa pytanka.

--------------------------------------------------------------------------------

Mam do uzytkownikow.Dwa pytanka.
Pierwsze dotyczy ikonki klucza na desce. Oznacza ona tryb serwisowy jak mniemam .Ale serwis byl robiony jakis czas temu wiec dlaczego sie mogla zapalic.
Drugie dotyczy nieco dziwnej pracy silnika .
Skuter odpala pieknie ale chyba podskoczyly mu obroty(ok 2500tys) Zaczal bardzo mocno przyspieczac i wskakiwac odrazu na 7-8 tys.
Problem jest taki ze niemozliwe jest utrzymanie go na poziomie obrotow od 3 do 5 ,6 tys. Nie mozna jechac nim np 20,30,czy 40km na godzne

http://www.ely.fora.pl/ jesli chcesz zetelnej odpowiedzi wejdz na te forum peugeota

Napisalem tez na tamtym forum takiego posta i zero rzetelnych odpowiedzi w tym temacie.Widze ze bede sobie musial poradzic sam.

nie jestem znawcą ale moze gdzieś za duzo powietrza dostaje albo zaduzo wachy możę coś z gaznikiem nie tak bo przecierz normalnie ze jak by paliwa wiecej nie dostawał albo powietrza to by ci tak niewariował

Satelis ma wtryski. Tez o tym myslalem w sobote pogrzebie.

Jak twój Satelis jest na wtrysku ,a nie na gaziniku to pogrzeb,pogrzeb sobie masz rację.Tylko się potem nie zdziw że skuter Ci nie będzie śmigał wcale.Mam jednego takiego znajomego co w swojej Majesty 400 chciał sam wtrysk naprawiać i potem płakał obficie ha,ha.No chyba że z Ciebie Machanik kwalifikowany to rób co chcesz.Jak wtrysk się psuje to raczej mechanik niech coś z tym robi i to taki który z wtryskiem miał już doczynienia.

Piszac pogrzebie mam na mysli kontrole calego pojazdu jak wszystkie cholerne plastiki beda zdjete.To po pierwsze.Po drugie nigdzie nie jest napisane ze bede cokolwiek robil z wtryskami.
Po trzecie na motocyklach jezdze od bardzo dawna...a w zasadzie wypelniaja moje zycie,i zasady mechaniki tez nie sa mi obce.Zawsze jednak zakupujac czy naprawiajac pojazd ,który malo znam zapytuje tak jak wielu innych uzytkownikow for o pewne sprawy zwiazane z uzytkowaniem danego pojazdu. Nie znalazlem forum Satelisa wiec pytanie skierowalem do Was. Jak nie znasz odpowiedzi na zadane pytanie to po co cokolwiek pisac.Lepiej zostawic temat bez odpowiedzi.Sam jak dojde co go boli napisze dla potomnych.

Piszesz kolego powyżej w ten sposób że z Twojej wypowiedzi wynika że masz tam wtrysk i masz zamiar pogrzebać w,piszę w formie grzecznościowej dobrze doradzając żebyś tego sam nie ruszał bo możesz pogorszyć sprawę.Co z tego że od dawna jezdzisz?To nic nadzwyczajnego jest,ja śmigam na jednośladach od ponad 15 lat.Wtrysku zepsutego i tak sam nie naprawisz w maxi skuterze.A odpowiedzi masz rację nie znam bo w ogóle nie mam zamiaru wiedzieć nic na temat Peugeota Satelis,Francuzy w skuterach to zaraz po Chinolach największa przeciętność.Nawet Taiwańskie najnowsze modele Maxi Kymco są lepsze.

Ural mała podpowiedz, bez komputera nic nie zrobisz w satku mam w garazu 2 peugeoty 150 ale specialnie szukałem na gazniku bo z tymi wtryskami jest małe co nieco - tylko na compa daj go przebadac , to tyle z mojej skromnej wiedzy.