Satelis 125 kontrolka efi

Witam posiadam satelisa 125 rok 2008 problem jest taki ze świeci mi pomarańczowa kontrolka efi , podmieniłem wtrysk na sprawny 100% a kontrolka dalej świeci dodatkowo skuter ciężko pali a jak już zapali to po dodaniu gazu gaśnie co może być nie tak ?

sie odczytuje numer błędu i wiadomo co jest nie tak

Tzn ,możesz jaśniej nie bardzo wiem jak odczytać ?

a przynajmniej nie znalazłem nic takiego

https://www.youtube.com/watch?v=LEfEDSDu1QE

Dzięki kolego ale u mnie ona świeci cały czas , robiłem tak jak na filmiku dawałem manetkę na pełny gaz ale nic to nie daje , świec bez przerwy niestety.

ściągnij z neta manual do swojego rocznika i zobacz co może oznaczać świecenie cały czas oraz jak je odczytywać we własnym zakresie (jeżeli jest taka opcja to w manualu bedzie)

W instrukcji pisze że to uszkodzenie wtrysku podmieniłem od sąsiada na sprawny bo ma takiego samego satelisa ,u mnie dalej to samo ,a on na moim wtrysku sobie jeździ. Sprawdziłem jeszcze napięcie na cewce od wtrysku i jest.

wtrysku czyli czego? komputera? wtryskiwacza? pompy?

Pisze dokładnie tak (tłumaczenie z translatora)

Lampka ostrzegawcza diagnostyki systemu wtrysku
• Lampka zapala się, gdy zapłon jest włączony, aby sprawdzić
działa i gaśnie zaraz po uruchomieniu silnika
jeśli nie ma incydentu.
Jeśli dojdzie do incydentu, kierowca jest informowany o świetle.
Istnieją trzy poziomy błędów na maszynie. (w zależności od
Model)
•Poważny błąd bezpieczeństwa lub usterka, która może doprowadzić do zniszczenia
silnika, pojazd musi zostać zatrzymany. Światło
włącza się i pozostaje włączony.

no tak. a dalej jest samodiagnostyka, odczytanie kodu usterki.

Próbowałem zrobić tak jak na załączonym filmiku przez Ciebie ale nic to nie daje świeci cały czas.

ale musisz to zrobic tak jak zaleca ksiażka napraw do twojego rocznika a nie filmik z neta. jest szansa że masz identyczna procedure tylko robisz coś źle albo masz inną procedure bo inne roczniki mają inny patent na to.
czasem sie nie obejdzie bez skanera diagnostycznego choć wątpię. powinien na moje oko wymigać co go boli

Przyczyna znaleziona ,uszkodzony komputer

Cześć , mam ten sam problem , kontrolka w Satelisie 125 świeci cały czas , napisz mi proszę czy po zmianie komputera problem zniknął , i czy jeżeli wymieniałeś to trzeba było przeprogramować immo
Dzieki