Same problemy ze skuterem. Help

Witam!
Mój skuter barton energy ma przebieg 1500km chciałem go odblokować wiec kupiłem moduł za 20zł z allegro i po założeniu skuter miał 5tyś obrotów. Odpaliłem go jeszcze raz i było ok. Licznik pokazuje złe obroty( to przez nowy moduł stary dobrze pokazywał) pisałem do kumpla który ma taki sam skuter i jedzie mu 75km/h po zmianie modułu a mi tylko 55km/h. Myślałem ze to przez zasyfiony gaźnik więc go przeczyściłem ale to nic nie dało( gaźnik czyściłem już 2 razy i było w nim pełno piachu). Przy gaszeniu skutera skuter strzelił z tłumika. Skuter na postoju chodzi jak chce raz jest 2k raz 5k. Czy to wina modułu? czy może czego innego? Do serwisu go nie oddam bo zgubiłem kartę gwarancyjną. Dodam jeszcze ze po kilku minutach jazdy tłumik się strasznie grzeje i czuć nieprzyjemny zapach.
Pozdrawiam

Hej. To wszystko to efekty źle ustawionego gaźnika - strzelanie z wydechu, mułowatość.
Gorący wydech i nieprzyjemny zapach: Temperatura to norma, zapach to albo wypalający się lakier jakim został tłumik pomalowany, albo błoto i zanieczyszczenia.

Dzięki za pomoc. Mam jeszcze pytanie czy będzie różnica w pracy silnika jak kupie moduł firmy Naraku zamiast tego chińskiego?

Wymień świece i poszukaj odpowiedniego modułu zapłonowego.

Na allegro są tylko chińskie albo naraku za 100zł. Opłaca się kupić ten moduł naraku?

Wywal ten moduł za 20 zł i wstaw oryginał albo kup Naraku.

Zastanawiam się nad kupnem modułu naraku. Układ pinów się zgadza czy jest możliwość że mimo pasujących pinów skuter nie będzie dobrze jeździł?
Pozdrawiam

Musisz zastosować moduł dedykowany do twojego skutera. Z regóły większość chińczyków posiada te same moduły, ale np. do Kymco moduł musi być inny, mimo tej samej ilości i układu pinów, ponieważ różnią się prądnicami. Zapytaj sprzedawcy (o ile jest świadomy co sprzedaje), czy moduł będzie pasował do twojego skuterka ;)