Sachs Madass – jak wyeliminować ogranicznik prędkości – rozwiązanie problemu

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Sachs Madass – jak wyeliminować ogranicznik prędkości – rozwiązanie problemu

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe MarcinWRO MarcinWRO 2 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #313318
  Zdjęcie profilowe MarcinWRO
  MarcinWRO
  Użytkownik
  • Postów: 11

  Będę wdzięczny za wskazówki : wyszukiwarka niczego sensownego nie podpowiedziała.. Na zagranicznych forach znalazłem wskazówkę aby wypiąć cztero pinową wtyczkę z przed modułu blokady i wpiąć ją bezpośrednio do modułu zapłonu CDI. W moim egzemplarzu Madass”a sytuacja jest inna co obrazuje poniższe zdjęcie :
  mianowicie moduł blokady (poniżej modułu CDI z zieloną wtyczką) ma dwu pinowy wtyk, moduł CDI – sześcio pinowy i nie ma możliwości aby jeden zastąpić drugim.. Macie jakieś pomysły?

  #313357
  Zdjęcie profilowe MarcinWRO
  MarcinWRO
  Użytkownik
  • Postów: 11

  Udało mi się rozwiązać problem. Poniżej opis ominięcia limitera prędkości w Sachs Madass z uwzględnieniem dwóch rodzajów wpięcia limitera do modułu CDI :
  1) Moduł limitera wpięty w obwód modułu CDI tzn. jedna wtyczka limitera wpięta do instalacji motoroweru a druga w moduł CDI
  – wystarczy odłączyć obie wtyczki z limitera : jedną z instalacji drugą z modułu CDI po czym wtyczkę z instalacji wpiąć bezpośrednio do modułu CDI. Innymi słowy wywalamy moduł limitera 😉

  2) Moduł limitera wpięty w instalację motoroweru (limiter wtyczka 2 piny, CDI 6 pinów) : z wtyczki limitera, za pomocą płaskiego mikro śrubokręta, wypinamy 2 piny. Następnie z wtyczki z modułu CDI wypinamy 2 piny Z PRZEWODAMI O TYCH SAMYCH KOLORACH CO WYSTĘPUJĄCYCH W LIMITERZE. Te dwa przewody wypięte z modułu CDI zastępujemy przewodami wypiętymi z limitera zachowując kolejność/kolorystykę przewodów. W tym wypadku też fizycznie omijamy limiter przy czym zostają nam dwa „wolne” przewody z modułu CDI, które należy zaizolować.

  Po tej operacji mój madass bez problemu osiąga prędkości w okolicach 70-75 km/h.
  p.s.
  Może Admin mógłby wyedytować tytuł wątku na Sachs Madass – jak wyeliminować ogranicznik prędkości – rozwiązanie problemu, to, być może będzie temat bardziej czytelny i pomocny dla innych użytkowników Forum.
  Pozdrawiam
  Marcin

  #313359
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 16 559

  A prosię. Tytuł zmieniony.
  Gdzie się dogrzebałeś rozwiązania?

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  Barton daje 400 zł do wykorzystania na akcesoria

  Kup motocykl Barton Cafe Racer lub Barton Travel, zarejestruj zakup i skonfiguruj dla siebie pakiet dodatków o wartości 400 zł gratis.
  #313364
  Zdjęcie profilowe MarcinWRO
  MarcinWRO
  Użytkownik
  • Postów: 11

  madassarmy.com oraz miernik 🙂

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie